מסר חריף: ההתיישבות הפכה לבת ערובה

ראש מועצת שומרון יוסי דגן דורש מראש הממשלה ושר האוצר להפסיק את העיצומים במנהל האזרחי. "בתי ספר לא ייפתחו בזמן''.

אלירן אהרון , ה' בניסן תשע"ח

יוסי דגן
יוסי דגן
צילום: אלירן אהרון

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, דורש מראש הממשלה נתניהו ומשרד האוצר כחלון לפעול כדי לעצור את עיצומי העובדים במנהל האזרחי, עיצומים שמפריעים לעבודת המנהל ופוגעים בהתיישבות היהודית ביו"ש.

''ההתיישבות נמצאת במשבר אמיתי וצריך להגיד את זה בצורה ברורה", אמר דגן, ''יש כאן עיצומים ושביתה של המנהל האזרחי שזה גוף שנותן את רוב השירותים לרשויות ביהודה ושומרון, ולאוצר כנראה זה פשוט לא מזיז. אין פגישה. לא מתקדם שום דבר, יש חצי מיליון תושבים שהם בני ערובה''.

דגן מבקש, ''תגמרו את העניין הזה, התושבים שלנו בשומרון, יהודה ובנימין, דתיים, חילונים, חרדים, מכל הגוונים, חצי מיליון איש, לא יכולים לקבל שירותים של קידום בנייה, לא יכולים לקבל שירותים של הגנת סביבה.

"לא יכולים לקבל טיפול במשרפות לא חוקיות ומטמנות, לא יכולים לקבל טיפול בנושא הגנת הסביבה, בתי ספר לא ייפתחו בזמן", הזהיר.

דגן גם מוחה על הקפאת דיוני מועצת התכנון העליונה, שמונעת אישורי בנייה חדשים ביו"ש. ''המת"ע מתקיימת רק ארבע פעמים בשנה והיא הצינור היחיד לבנייה בהתיישבות. לא יכול להיות שאחרי שעוברים את הממשל האמריקאי, לא יעברו את הסכסוך בין האוצר למנהל האזרחי.

"אני קורא לראש הממשלה - תתערב עכשיו, אתה המבוגר האחראי פה, אתה המנהיג של הדבר הזה. תקרא לשר האוצר, לשר הביטחון, לוועד העובדים של המנהל האזרחי, תגמור את הסיפור הזה.

"אפשר להיות במחלוקת אבל לא ייתכן שחצי מיליון אזרחים על טפיהם, על הגנים, בתי הספר ושאר השירותים להם הם זקוקים ייזרקו והאוצר אפילו לא טורח למצוא זמן לפתור את המשבר", זועק דגן.