מחלוקת בממשלה על פרסום תקיפת הכור

השר להגנת הסביבה סבור שהפטפטת סביב תקיפת הכור מזיקה לביטחון. השר לשיתוף פעולה אזורי דווקא סבור שפרסום התקיפה מחזק את ההרתעה.

ערוץ 7 , ו' בניסן תשע"ח

פרסום בעייתי. אלקין
פרסום בעייתי. אלקין
צילום: הדס פרוש. פלאש 90

חבר הקבינט ויו"ר ועדת החוץ והביטחון לשעבר, השר להגנת הסביבה זאב אלקין, תקף הבוקר (חמישי) את הפטפטת בעקבות פרסום תקיפת הכור בסוריה.

"אני חושב שהגזמנו פה בפרסמת ובדברת. זה נכון שמדובר באירועים שהתרחשו בעבר, אבל מה לעשות, אסד זה אותו אסד, סוריה היא אותה סוריה, שגם מאתגרת אתנו בגלל הניסיון של איראן להתבסס שם", ציין אלקין בראיון לכאן ב'.

"זה מאתגר את אסד מבחינת הביטחון הלאומי שלו, ולגרום לו להגיב בפעם הבאה בצורה יותר קשה", מציין אלקין ומזכיר, "מדי פעם יש עדיין תקריות בינינו לבין סוריה".

אלקין מסייג את הביקורת כלפי הצנזורית הראשית ושר הביטחון, ומזכיר כי גם בית המשפט היה מעורב בסוגייה, "אם אתה שואל אותי על התוצאה הסופית, הפסטיבל שהיה היה לא טוב".

מנגד, השר לשיתוף פעולה אזורי צחי הנגבי, שעמד בעבר בראש ועדת החוץ והביטחון בזמן התקיפה, הציג הבוקר עמדה התומכת דווקא בפרסום התקיפה. "צנזורה היא אנכרוניסטית", טען הנגבי.

הנגבי התייחס גם לטענות נגד ברק, "האמירה המוטעית של שר הביטחון אהוד ברק שהפגזת כור חם היא כמו הפגזת כור לא פעיל גרמה לוועדה לחשוב שמניעיו אינם ענייניים".