חקירה נגד פייסבוק - גם בישראל

הרשות להגנת הפרטיות הודיעה היום לחברת פייסבוק על פתיחת חקירה בעקבות הקשר עם חברת קיימברידג' אנליטיקס.

אורלי הררי , ו' בניסן תשע"ח

פייסבוק
פייסבוק
צילום: אייסטוק

הרשות להגנת הפרטיות הודיעה היום לחברת פייסבוק על פתיחת חקירה מנהלית בעניינה, בעקבות הפרסומים הנוגעים להעברות המידע האישי מחברת פייסבוק לחברת קיימברידג' אנליטיקס, והאפשרות לביצוען של הפרות חוק נוספות במידע אישי של ישראלים.

ממשרד המשפטים נמסר כי לפי דיני הפרטיות, שימוש במידע אישי ייעשה רק למטרה שלשמה הוא נמסר וניתן להעבירו לגורם אחר רק אם ניתנה לכך הסכמה.

בהתאם לכך, הרשות תחקור אם נעשה שימוש בלתי חוקי במידע אישי של משתמשים ישראלים, באופן שפוגע בזכותם לפרטיות, ומפר את דיני הגנת הפרטיות בישראל.

אתמול דווח כי מועצת הסחר הפדרלית בארה"ב חוקרת את חברת פייסבוק על אופן השימוש שלה במידע פרטי.

החקירה מגיעה בצל הפרסומים על כך שחברת ייעוץ עסקי השיגה גישה לפרטיהם של 50 מיליון משתמשי הרשת החברתית ועשתה בהם שימושים מסחריים ופוליטיים, לרבות מתן שירותים לקמפיין הנשיאותי של דונלד טראמפ.

על פי הדיווח בבלומברג, החקירה תבדוק האם הרשת החברתית העניקה לחברת "קיימברידג' אנליטיקה" גישה לנתונים האישיים על משתמשי פייסבוק, תוך הפרת המדיניות של עצמה.

מאז התפוצצה הפרשה נרשמה צניחה ביותר מ-10% בערך המנייה שהביאה למחיקת 37 מיליארד דולרים משווי החברה. צוקרברג, שמחזיק ב-16% ממניות פייסבוק, איבד 5.5 מיליארד דולרים מהונו האישי.