מדוע השמאל נלחם במוסד הנישואין?

סדרת כתבות ברשת פוקס מצביעה על החשיבות בעידוד נישואין ובחיזוק הגברים והבנים, ומסבירה מדוע השמאל מרוויח דווקא מהיחלשותם.

גיל רונן , ו' בניסן תשע"ח

טאקר קרלסון
טאקר קרלסון
צילום: רויטרס

סדרת כתבות בתוכניתו הפופולרית של טאקר קרלסון ברשת "פוקס ניוז" מצביעה על החשיבות בעידוד נישואין ובחיזוק הגברים והבנים.

בפרק השני של הסדרה, דיווח קרלסון כי בין 1960 ל-2016 גדל פי שלושה שיעורם של הילדים שגדלים במשק בית "חד הורי", עם אמם בלבד. שיעור הילדים שגדלים עם נוכחות קבועה של אבא צנח ב-20%.

לדבריו, שינויים קיצוניים מעין אלה מתרחשים בדרך כלל רק במצבי מלחמה. השינוי העיקרי חל בקרב בני המעמדות החלשים מבחינה חברתית וכלכלית. בקרב הורים צעירים ללא תואר אוניברסיטאי, ל-74% מהנשים יש לפחות ילד אחד שנולד מחוץ לנישואין.

ההשפעה השלילית של מגמה זו ניכרת בעיקר בקרב הבנים, לדברי קרלסון. בממוצע, בנים שגדלים עם אבא בבית מרוויחים שכר גבוה הרבה יותר כבוגרים מכאלה שגדלו רק עם אמא. בנוסף, למי שגדלו רק עם אמא יש יותר בעיות משמעת בבית הספר והם קוראים פחות, והסיכון שיהיו מובטלים ויחיו בעוני גדול יותר. הסכנה שיגיעו לבית הסוהר גדולה פי שניים.

"התפוררות המשפחות ברחבי האומה היא אסון... ייתכן שזהו משבר הבריאות הציבורית הגדול ביותר שאנו עומדים בפניו", פסק קרלסון.

אחת הסיבות למשבר בנישואין, סיפר, היא הירידה בשכרם הממוצע של גברים. מחקרים מראים שכאשר גברים מרוויחים פחות כסף מנשים, לנשים יש פחות רצון להינשא אליהם. גם מדיניות ממשלתית שמעניקה סבסוד בתחום המזון והדיור לנשים לא נשואות מהווה תמריץ לאותן נשים שלא להתחתן. כשליש מהאמריקאים מכירים מישהי שלא התחתנה בשל החשש לאבד הטבות.

קרלסון הצביע על כך שהשמאל מתנגד למוסד הנישואין, וטען שהדבר קשור לכך שנשים לא נשואות מצביעות באופן גורף למען הדמוקרטים. ברק אובמה קיבל 3/4 מהקולות של האמהות הלא נשואות בשתי מערכות הבחירות לנשיאות בהן השתתף.

קרלסון אמר שאבות נשואים מעורבים יותר בחיי ילדיהם, באופן מובהק, מאבות לא נשואים. לדבריו, כאשר אובמה אמר בשלב מסוים שיש לעודד את הנישואין, הוא הותקף קשות ולא חזר על הדברים.