לראשונה מזה שנים
מלגות לאברכי הישיבות ישולמו לפני החג

משרד החינוך יקדים את העברת התקציב לישיבות הגבוהות כדי שאלו יוכלו לשלם מלגות לאברכים עוד לפני פסח.

אורלי הררי , ו' בניסן תשע"ח

בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ'
צילום: יצחק קלמן

אגף מוסדות תורניים במשרד החינוך נערך להעביר לישיבות הגבוהות את התקציב החודשי שיאפשר להן לשלם מלגות לאברכים לפני חג הפסח.

חג הפסח יחול השנה ב-31 במרץ לפי לוח השנה הלועזי. מכיוון שהמלגות לאברכים משולמות אחרי תחילת החודש הלועזי, כספי התמיכה היו אמורים להגיע לאברכים אחרי החג או בסוף חול המועד, מה שהיה עלול לפגוע באפשרות לרכוש את צרכי החג כנדרש.

איגוד הישיבות הגבוהות ומנהלי הישיבות פנו לחבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) כדי שיסייע להקדים את מועד העברת התקציבים הממשלתיים לישיבות, כך שגם האברכים יוכלו לקבל את המלגות לפני חג הפסח.

בעקבות הפנייה, נערכו מגעים בין ח''כ סמוטריץ' לבין החשב הכללי וחשב משרד החינוך שלבסוף אישר את ביצוע ההעברה המוקדמת. כעת נערכים באגף מוסדות תורניים לביצוע העברות התקציב לישיבות בהקדם האפשרי.

"מדינת ישראל זוכה בזכות גדולה בתמיכתה בלימוד התורה של עשרות אלפי אברכים שתורתם אומנותם. אברכי הישיבות צריכים את מלגות הלימוד כדי לרכוש את צרכי החג ומן הראוי שתשלום המלגות יועבר מספיק זמן לפני החג", אמר סמוטריץ'.

''אני מודה לאנשי אגף הישיבות ולחשב משרד החינוך על היענותם, וקורא למנהלי הישיבות להיערך להעברת המלגות לאברכים מיד עם קבלתן ממשרד החינוך כדי שיוכלו לקבל את החג כהלכתו בשמחה", הוסיף חבר הכנסת מהבית היהודי.