גבאי מאיים על ח"כים במפלגתו

"לצערי יש אצלנו כאלה שעסוקים בעצמם. אני אגיד מי עזר ומי לא עזר. אני אמליץ לבוחרים על נבחרת שתישאר איתי ותעבוד איתי", הבהיר גבאי

חיים לב , ח' בניסן תשע"ח

אבי גבאי
אבי גבאי
צילום: מירי צחי/TPS

יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי התייחס היום (שבת) לניצני המרד הראשונים במפלגתו ואמר כי יבוא חשבון עם אלו "שעסוקים בעצמם", כלשונו.

"אנחנו צריכים לנצח", אמר באירוע 'שבתרבות' שהתקיים במבשרת ציון. "לצערי יש אצלנו כאלה שעסוקים בעצמם. אני אגיד בפריימריז מי עזר ומי לא עזר. אני אמליץ לבוחרים על נבחרת שתישאר אתי ותעבוד איתי", הבהיר.

גבאי התייחס לשאלת שילובה של מפלגת 'התנועה' בראשות ח"כ ציפי לבני במפלגתו ורמז כי הוא פתוח להצעות וכי אין סיכום להשארתה. "שום דבר לא קדוש. זה חלק ממשא ומתן", אמר.

יו"ר המחנה הציוני אף תקף את קרבות הקרדיט סביב תקיפת הכור בסוריה ב-2007 ולא חסך מחמאות מראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ולשר הביטחון דאז אהוד ברק שהתכתשו לאורך כל השבוע.

"היו כאן פעולות מוצלחות מאד של ראש הממשלה אולמרט ושר הביטחון ברק. בסוף כולם מתעסקים בקרב הקרדיטים. את התרבות הפוליטית הזו אני הולך לשנות", אמר.

גבאי התייחס להיעדר השיח המדיני והודה כי אין פרטנר בצד השני. "אם תשלח את יו"ר מרצ תמר זנדברג לנהל מו"מ עם הפלסטינים היא תחזור בלי כלום", אמר אך הוסיף כי הדבר לא פוטר את ההנהגה לקיים מו"מ מדיני. "ברגע שאני אהיה ראש הממשלה אני מפסיק מיד את הבנייה מחוץ לגושים", הכריז.