עודה: בנט פאשיסט ומסוכן

יו"ר הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה תוקף בחריפות את שר החינוך ויו"ר המל"ג על רקע אישור הקוד האתי למוסדות האקדמיים.

ערוץ 7 , ט' בניסן תשע"ח

פאשיסט מסוכן. איימן עודה
פאשיסט מסוכן. איימן עודה
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

סערת הקוד האתי לאקדמיה נמשכת. יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, תוקף הבוקר (חמישי) בחריפות את שר החינוך ויו"ר המל"ג נפתלי בנט.

הרקע לדברים הוא הפרסום הבוקר לפיו ועדת משנה של המועצה להשכלה גבוהה אישרה את הקוד האתי לאקדמיה, הכולל בין היתר איסור על המרצים לבצע בכיתותיהם הטפה פוליטית.

"בנט הפאשיסט המסוכן מתחנף למיינסטרים עם חלוקת פרסים שתגרום לו להראות ממלכתי, ובמקביל בשקט מעביר קוד אתי לאקדמיה שלקוח מהמשטרים האפלים ביותר", צייץ עודה בטוויטר.

יו"ר הרשימה המשותפת, הוסיף, "אקדמיה בלי דעות פוליטיות ובלי חופש ביטוי היא לא אקדמיה!"

נזכיר כי הקוד האתי שאושר כולל גם את הסעיף מעורר המחלוקת לפיו חל "איסור על מרצה לנצל לרעה את במת ההוראה לשם הטפה שיטתית ובלתי־ראויה לעמדה פוליטית החורגת בבירור מהנדרש להוראת נושא הקורס בהקשרו הרחב בתחומו".

עם זאת, החלטת המל"ג מבחינה בין סעיף זה ליתר סעיפי הקוד האתי, כדוגמת האיסור על אפליה לטובה או לרעה של מרצים וסטודנטים בשל עמדותיהם הפוליטיות, והאיסור על השתתפות בחרם אקדמי נגד ישראל או השתתפות בפעילות המקדמת חרם שכזה.

בעוד את יתר הסעיפים בקוד האתי ידרשו המרצים לכלול גם בתקנון המשמעת של המוסד, חובה זו לא תחול על הסעיף האוסר ניצול לרעה של הבמה האקדמית לצורך הטפה לעמדה פוליטית.