המחבלים הורשעו ברצח: "רכשו סכין בשר"

בית המשפט המחוזי הרשיע את המחבלים הנאשמים ברצח ראובן שמרלינג הי"ד. הם הובילו את ראובן אל אחד החדרים, הסיחו את דעתו ורצחו אותו.

עדו בן פורת , ט' בניסן תשע"ח

ראובן שמרלינג הי"ד
ראובן שמרלינג הי"ד
צילום: פייסבוק מועצה מקומית אלקנה

הלווית ראובן שמרלינג הי"ד

בית המשפט המחוזי מרכז בלוד הרשיע היום (ראשון) את המחבלים יוסף כמיל ומחמד אבו אלרוב ברצח ראובן שמרלינג הי"ד ובעבירה של כניסה לישראל בניגוד לחוק.

על פי כתב האישום המתוקן בו הודו הנאשמים, בחודש ספטמבר 2017 נכנסו המחבלים, תושבי קבאטיה, לעבוד בישראל בלא אישור כדין. כמיל תכנן לנצל את שהותו בישראל לשם ביצוע פיגוע דקירה ולהרוג יהודי, והציע לאבו אלרוב לבצע עמו פיגוע, אך בשלב זה הוא סירב.

השניים החלו לעבוד במחסן פחמים בכפר קאסם, בניהולו של שמרלינג הי"ד בן ה-70 מאלקנה, ובהמשך קשרו קשר לרצוח את אחד היהודים אשר עבדו במקום, ממניע לאומני.

השניים רכשו סכין לחיתוך בשר, אותה החביא כמיל במחסן, מתחת למזרן בחדר בו לנו. בנוסף, וכדי להבטיח את הימלטותם מישראל לאחר ביצוע הרצח, השיגו מספר טלפון של אדם אשר יוכל להסיעם מכפר קאסם אל מקום מגוריהם.

בהמשך, כחלק מהחלטתם המשותפת לגרום למותו של יהודי, ועל רקע תחושת כעס כלפי שמרלינג, החליטו המחבלים לגרום למותו.

נפרדים מראובן שמרלינג הי"ד

ב-4 באוקטובר 2017 הגיע שמרלינג אל המחסן, נזף בשניהם וביקש מכמיל להעמיס מצבר של מלגזה מהמחסן לרכב שלו.

עם שובו של כמיל אל החדר, סיכמו הנאשמים כי זוהי העת לפעול, ותכננו, כי אבו אלרוב יוביל את שמרלינג אל החדר בטענה כי המקרר מקולקל ויסיח את דעתו, וכמיל ידקור אותו עם הסכין. כמיל התקשר למסיע ותיאם עמו שיבוא לקחת אותם, כדי להבטיח את הימלטותם מיד לאחר ביצוע הרצח.

לאחר מכן, בהתאם לתוכנית, הוביל אבו אלרוב את שמרלינג אל החדר באמתלת שווא והסיח את דעתו, וכמיל דקר אותו מאחור, בכתף שמאל. שמרלינג ניסה להתגונן באמצעות כיסא שהיה בחדר, אולם אבו אלרוב דחף אותו והיכה אותו באמצעות מאוורר, בעוד כמיל המשיך לדקור אותו.

בהמשך, הביא אבו אלרוב מכוש שהיה סמוך לדלת החדר, והשניים הכו את שמרלינג עד אשר התמוטט על הרצפה. לאחר מכן, התקלחו המחבלים, החליפו בגדיהם, עזבו את המקום ונסעו למקום מגוריהם.

על פי הסדר הטיעון, שנערך על דעת משפחת שמרלינג, תוקן כתב האישום באופן מינורי בשתי עובדות הנוגעות למעשים שעשו הנאשמים לאחר הרצח, ומעבר לכך לא בוצע כל שינוי מהותי בכתב האישום וסעיפי האישום נותרו בעינם.