מתאוששת: מכבי ת"א שבה לנצח

רגע לפני משחקה הגורלי מול באסקוניה הספרדית ואחרי רצף ארבע ההפסדים בכל המסגרות, חזרה מכבי ת"א לנצח כשגברה על נהריה בביתה 86:95

נרי וייס , ט' בניסן תשע"ח

רול הערב מעל שחקני נהריה. ניצחון מורלי חשוב
רול הערב מעל שחקני נהריה. ניצחון מורלי חשוב
צילום: אלן שיבר, מנהלת הליגה

לא כל יום חג. בביקורה הקודם בהיכל מנורה מבטחים, בסיבוב השלישי בעונה שעברה, השיגה עירוני נהריה את ניצחון החוץ הראשון בתולדותיה על מכבי ת"א לאחר 17 הפסדים. הערב (ראשון), לא הצליחה הקבוצה מהצפון לשחזר את ההישג, על אף שהייתה קרובה לכך.

המכבים מת"א אמנם היו רחוקים מלהרשים כשמלבד דשון תומאס שקלע 20 נקודות ודיאנדרה קיין שממשיך לבלוט, אף שחקן לא התעלה על עצמו, אך בהתחשב בעובדה כי בהמשך השבוע מחכה להם צמד משחקי חוץ גורליים במיוחד - ממול באסקוניה הספרדית במסגרת מפעל היורוליג האירופי ודרבי תל אביבי, ניצחון הערב הוא זריקת מורל חשובה, הרבה יותר מהדרך, הרבה יותר מהתצוגה.

בכלל, הקבוצה מהצפון זו אחת היריבות היותר עקשניות של הצהובים מת"א בשנים האחרונות, כשבשני המשחקים האחרים בין הקבוצות אשתקד נוצחו הסגולים לאחר הארכה. ניצחון הערב אינו היה דבר מובן מאליו.

נהריה עם הפסד חמישי ברציפות ועשירי במשחקי חוץ מתדרדרת שלב אחד נוסף בתחתית טבלת ליגת העל שבכדורסל. המכבים? שבוע אחרי שאיבדו את הפסגה להפועל חולון, משווים כעת את מספר הנקודות, בזכות ריצת 4:17 במהלך הרבע האחרון. שום דבר עוד גמור.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il