הובאה למנוחות הפעוטה שנספתה בשריפה

בבאר שבע ליוו מאות למנוחות את שטערנא שרה שפדוב, הפעוטה שנספתה בשרפה שכילתה את בית משפחתה. הערכה: משחק בגפרורים הוא הגורם.

אורלי הררי , י' בניסן תשע"ח

השריפה בבאר שבע
השריפה בבאר שבע
צילום: ירון פינקו - תיעוד מבצעי מד"א

בבית העלמין בבאר שבע הובאה הלילה למנוחות שטערנא שרה שפדוב, הפעוטה שנספתה אתמול בדליקה שפרצה בבית משפחתה ברחוב דוד אלעזר שבעיר.

חברת המשפחה אמרה לכתבי ערוץ 10: "זה פשוט אסון, אין מה להגיד, האם כלל לא מעכלת עדיין את מה שקרה, אין מילים פשוט אין מילים". חברת משפחה נוספת שהשתתפה בהלוויה סיפרה: "הם אנשים מקסימים, אני לא מסוגלת לדבר אפילו, מה אפשר להגיד?".

במהלך ההלוויה קראו בני משפחתה של הפעוטה לאביה כשהוא ממרר בבכי "תנשק אותה מאיתנו בפעם האחרונה כמו שנישקת בבית החולים". האב היה בעבודה בשעה שבה התרחשה השריפה והוא הובהל למקום תוך כדי שהשריפה מכלה את הבית.

על פי הערכות ראשונות השריפה פרצה בעקבות משחק בגפרורים ונרות שיצא משליטה. לאחר שפרצה השריפה הצליחה האם להיחלץ מהדירה עם חלק מילדיה כאשר כמה מהילדים עודם כלואים בדירה הבוערת.

אחיה של הפעוטה עדיין מאושפז במצב קשה מאוד כשהוא מורדם ומונשם. במהלך הלילה הוא הועבר לטיפול בתא לחץ בבית החולים אסף הרופא.

ד"ר אסנת לבציון קורח, מנהלת בית החולים, מסרה הבוקר כי "שניאור בן ה- 4 הועבר אלינו במהלך הלילה לאחר הטיפול המעולה והמציל חיים שקיבל בסורוקה, לטובת טיפול משולב של היחידה לטיפול נמרץ ילדים עם תא לחץ. הצוות הרפואי עושה כל מאמץ להצילו וכולנו מתפללים לרפואתו המהירה"

אב המשפחה מבקש מהציבור הרחב להתפלל להחלמתו ורפואתו של שניאור זלמן בן ז'וסלין שולמית.

מהבניין הבוער חולצו גם אישה כבת 30 וילדה כבת 10 שמצבן בינוני והן סובלות משאיפת עשן ומחבלות. הן טופלו על ידי מד"א ופונו לבית החולים סורוקה.

אחותה של הפעוטה תועדה כשהיא קופצת ממרפסת הבית אל מרפסת השכנים אל שמיכה שנפרסה על ידי השכנים. בכך ניצלה הילדה בת ה-8 מהשריפה שהשתוללה בתוך הדירה.

חובש בכיר במד"א ירון בראל סיפר "עוד בדרך למקום האירוע ראיתי עשן סמיך ואת הלהבות שיוצאות מהדירה. בכניסה לבניין ראינו אישה כבת 30 וילדה כבת 10, שתיהן היו בהכרה עם סימני שאיפת עשן והילדה סבלה גם מחבלה בפנים כתוצאה מנפילה בזמן המנוסה.

''האישה צעקה כל הזמן שיש תינוקת בבית וכוחות הכיבוי שנכנסו לדירה הבוערת חילצו אלינו פעוטה כבת 3 מחוסרת הכרה, ללא דופק וללא נשימה. הענקנו לה טיפול רפואי ראשוני בשטח וביצענו בה פעולות החייאה כשמצבה אנוש", תיאר.