יהדות בריטניה לראש הלייבור: נמאסת!

מכתב יוצא דופן של הנהגת היהודים קובע כי ג'רמי קורבין מצדד באנטישמים ואויבי ישראל, פעם אחר פעם.

גיא כהן , י' בניסן תשע"ח

ג'רמי קורבין
ג'רמי קורבין
צילום: רויטרס

ראשי הארגונים המובילים של יהדות בריטניה פרסמו מכתב פתוח יוצא דופן בחריפותו התוקף את מנהיג מפלגת הלייבור, ג'רמי קורבין, וקובע כי הוא מצדד באופן עקבי באנטישמים.

בעלי המכתב – ה"בורד אוף דפיוטיז", ארגון העל של יהודי בריטניה, וה-Jewish Leadership Council, הטיחו בקורבין כי הוא "נמצא שוב ושוב לצידם של אנשים עם דעות אנטישמיות בוטות" אך הוא תמיד "טוען שמעולם לא שמע או קרא אותן".

ראשי הארגונים מתכננים לערוך מחאה מחוץ לבניין הפרלמנט בלונדון מחר (שני) לפני שימסרו את המכתב למחוקקים מטעם הלייבור.

"היום, מנהיגים של יהדות בריטניה אומרים לג'רמי קורבין שכלו כל הקיצין", הדגישו הכותבים. "הגענו למסקנה שהוא אינו יכול לשקול ברצינות את נושא האנטישמיות, כי הוא כל כך מקובע אידיאולוגית בראיית עולם שמאלנית קיצונית שהיא עויינת באופן אינסטינקטיבי לקהילות היהודיות מהזרם המרכזי".

"קורבין לא המציא את צורת הפוליטיקה הזו", הוסיפו, "אך הוא העביר את חייו בתוכה, וכעת הוא מגלם את הבעיות והסכנות שלה".

הקש ששבר את גב הגמל, מבחינת ראשי היהודים, היתה הערה שרשם קורבין בפייסבוק ב-2012, ואשר התגלתה באחרונה. קורבין הביע אז תמיכה באמן שצייר ציור רחוב בעל אופי אנטישמי, אשר הראה אנשי עסקים ובנקאים, חלקם יהודים, משחקים במונופול על גבם של פועלים בעלי גוון עור כהה.

המכתב הזכיר את העובדה שקורבין כינה את חמאס וחיזבאללה "ידידי", וכי התנגד להסגרתו של רא'אד סלאח לאחר שזה הפיץ עלילת דם על יהודים, ואף הזמין אותו לתה.