'ביטוח אברכים' יוצא לדרך, גפני מוחה

מדובר בתוכנית שמעמידה קרן של כ-500,000 אלף שקל שיועברו במקרה של אירוע ביטוחי חלילה וייתן מענה חודשי למשך 15 שנה לאלמנה וליתומים

מיכל לוי , י' בניסן תשע"ח

ח"כ גפני
ח"כ גפני
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ביוזמת סגן שר האוצר יצחק כהן (ש"ס) תוכנית 'ביטוח אברכים' יוצאת לדרך.

מדובר בתוכנית שמעמידה קרן של כ- 500,000 אלף שקל שיועברו במקרה של אירוע ביטוחי חלילה וייתן מענה חודשי למשך 15 שנה לאלמנה וליתומים.

"כל אברך יוציא מכיסו סכום פעוט של 20-30 ש"ח לחודש עבור הביטוח שנקווה שלא נצטרך. במקרה של פטירה ח"ו תקבל אלמנתו קצבה חודשית של 5000 ש"ח למשך 15 שנה", אמר כהן וטען כי גדולי התורה החרדיים עומדים מאחוריו.

מנגד, ח"כ משה גפני מחה על המהלך וטען כי מדובר בפגיעה בתקציב הישיבות. "היום יקחו תקציב לביטוח חשוב, ומחר יקחו מתוך תקציב הישיבות למאה נושאים אחרים, אין לאפשר פגיעה בתקציב האברכים, וכל יוזמה חשובה ככל שתהיה, צריכה לבוא בתקציב תוספתי, ובלי לגעת בתקציב הישיבות", אמר.

כהן הגיב ואמר בתגובה לדברי גפני כי "אני מיצר על כך כי התערבותם של פוליטיקאים ואינטרסנטים שונים חברו יחד על מנת לסכל תוכנית זאת ובס"ד ללא הצלחה. ובכך נוספו ב-8 שנים האחרונות עוד עשרות של אלמנות ויתומים ללא משענת כלכלית שיכלו בהחלט וללא ספק להכלל בתוכנית זאת".

יודגש, כי ההחלטה להצטרף לפוליסה זו הינה נתונה להחלטתו העצמאית של כל אברך. 'ירצה יצטרף, לא ירצה לא יצטרף'. "לפרסומים שונים ושגויים כאילו ישנה איזה שהיא פגיעה בתקציב הכוללים אין כל שחר, והם נובעים מאינטרסים פולטים שונים", הוסיף.