"הבנתי שזו לא שריפה שגרתית"

מפקד מרחב כבאות והצלה בנגב משחזר את הרגעים הקשים בטיפול בדליקה בבאר שבע בה נספתה תינוקת ואחיה נפצע באורח קשה.

ערוץ 7 , י' בניסן תשע"ח

שריפה בבאר שבע
שריפה בבאר שבע
צילום: ירון פינקו - תיעוד מבצעי מד"א

טפסר אלי פרץ, מפקד מרחב כבאות והצלחה בנגב, משחזר את הרגעים הקשים של הטיפול בדליקה שאירעה אתמול (ראשון) בבאר שבע ובה נספתה תינוקת ואחיה נפצע באורח קשה.

"אחרי ששמעתי מה קורה בקשר, החלטתי שאני יוצא למקום - וכשהגעתי למטה, הבנתי שזו לא שריפה שגרתית", סיפר פרץ בראיון לחדשות 2.

הוא הוסיף, "מיד עליתי למעלה, וכשהגעתי לדלת יצא אחד מלוחמי האש עם תינוק ביד ומסר לי אותו. ירדתי לקומה השישית, שם פגשתי את אנשי מד"א והעברתי להם את התינוק. אמרתי להם שיעשו לו החייאה במקום כי ייקח הרבה זמן להגיע למטה, וכך הם עשו. לצערי, זה לא עזר".

פרץ סיפר כי באופן אישי דאג להוציא את ילדי המשפחה מהבית. "חזרתי לדירה, וזה היה אותו תסריט: הכבאים יוצאים ומביאים לי עוד ילד. הפעם ירדתי עד למטה, כדי לא להפריע בהחייאה. ידעתי שיש למטה הרבה אנשי מד"א, ומסרתי להם את הילד. פניתי לאם ושאלתי אותה כמה ילדים היו בבית, והיא אמרה שחסרים לה עוד שניים. הכבאים החלו בסריקות, אך כעבור 20 דקות הגיע אחיה והסביר שהילדים החסרים ברשותו".

"הייתי בבית החולים עד 00:30, שם קיבלתי את ההודעה שהתינוקת נפטרה.במקביל, לקחנו עדויות כדי להמשיך את החקירה. הקמנו צוות חקירה מיוחד ועד עכשיו אנחנו פועלים להבין מה קרה. אנחנו לוקחים הכל בחשבון, נצא בדיווח אחרי שנדע בבירור מה קרה", סיכם פרץ.

התינוקת בת השנתיים, שרה שפדוב ז"ל, שנספתה הדליקה הובאה למנוחות הלילה. מצבה של אחיה שניאור בן הארבע מוסיף להיות קשה והוא מאושפז בבית החולים אסף הרופא.