המופע של יהונתן גפן בחולון לא יבוטל

העירייה מסרבת להיענות לדרישת משפחות שכולות ולבטל הופעה של גפן. בעירייה מציינים כי גם אריאל זילבר המזוהה עם הימין יופיע בחולון.

עדו בן פורת , י' בניסן תשע"ח

יהונתן גפן
יהונתן גפן
צילום: Tomer Neuberg/Flash90

עיריית חולון הודיעה היום (שני) כי על אף לחצים שהופעלו מצד משפחות שכולות וארגון "יד לבנים" , לא תבוטל הופעתו של יהונתן גפן בבית "יד לבנים" בעיר.

ההופעה תתקיים כמתוכנן בשבוע הבא ועל פי הפרסומת להופעה היא תכלול מערכונים על "הדברים המסוכנים והמצחיקים והלא נכונים מבחינה פוליטית, שרק על הבמה הוא יכול לבטא אותם ללא צנזורה".

יו״ר ״יד לבנים״ אלי בן שם פנה בשבוע שעבר אל ראש העיר חולון מוטי ששון והפציר בו לבטל את הגעתו של גפן, לאחר שזה האחרון הגן על עהד תמימי מנבי סאלח וציין כי הוא מבין מה גורם לאנשים להפוך לשהידים.

מלבד בן שם, גם עשרות בני משפחות שכולות שיגרו מכתב זועם לראש העיר חולון במחאה על הופעתו של גפן, וכתבו ״כולנו משפחות שכולות אשר שילמנו מחיר יקר וכבד במטרה להגן על המדינה, אזרחיה ותושביה.

“יקירינו כבר לא יחזרו - אנחנו דורשים ממך להגן על כבודם ואל תתמוך במי שפוגע בהם. ככל שהאירוע לא יבוטל נתכנן הפגנה גדולה ברישיון מול המופע״, הבהירו המשפחות השכולות.

פעיל הימין שי גליק מארגון ״בצלמו״ שפעל גם הוא לביטול המופע אמר ״אני קורא לראש העיר להתעשת ולבטל את האירוע הזה בבית יד לבנים. ככל שהאירוע יתקיים נפנה מיידית לשר האוצר בדרישה לשלול מימון מהמקום בהתאם לחוק הנכבה״.

מעיריית חולון נמסר בתגובה כי ״עיריית חולון ותיאטרון חולון משמרים ומקדמים אמנות וזמר עברי. בפסטיבל ימי זמר בחולון יופיעו אמנים בעלי דעות מגוונות וביניהם יהונתן גפן מזה ואריאל זילבר מזה. אנחנו מאמינים בחופש הביטוי כערך מרכזי בחברה דמוקרטית ומתנגדים לחרמות ולסתימת פיות״.