זוגות מאיראן מתייעצים עם רבני ישראל

"אנו מסייעים בעדם לארגן טיסה למדינה שלישית וממנה הם מגיעים לישראל. בישראל מוצמדת להם מתורגמנית שמלווה אותם", סיפר הרב שלזינגר

חיים לב , י"א בניסן תשע"ח

ח"כ אורי מקלב
ח"כ אורי מקלב
צילום: איציק הררי, דוברות הכנסת

נשיא ארגון 'פרי חיים' הרב משה שלזינגר נפגש אתמול עם יו"ר וועדת המדע והטכנולוגיה בכנסת ח"כ אורי מקלב, במטרה לשפר את המענה הטכנולוגי המוענק כיום לטובת זוגות מעוכבי ילדים.

נשיא הארגון סיפר במהלך פגישתם על תופעה שהחלה להתפתח לאחרונה ובמסגרתה זוגות יהודים מעוכבי ילדים ממדינות שונות ברחבי העולם, ואפילו מאיראן וממדינות שישראל אינה מקיימת עמן יחסים דיפלומטיים, החלו להגיע לישראל כדי להתייעץ ולטפל בבעיות פוריות.

הרב שלזינגר נחשב כגורו בתחום עם ניסיון של עשרים ושמונה שנים, שבמהלכם סייע לעשרות אלפי זוגות שהגיעו להתייעץ עמו.

בהנהלת ארגון 'פרי חיים', סיפרו כי כל אירוח של משפחה מאיראן כרוך במבצע לוגיסטי של ממש. "אנו מסייעים בעדם לארגן טיסה למדינה שלישית וממנה הם מגיעים לישראל. בישראל מוצמדת להם מתורגמנית שמלווה אותם כל העת ומסייעת להם לנהל שיחה עם הצוות המטפל בישראל, במסגרת הייעוץ הרפואי ובבתי חולים בארץ".

"הבאת כל זוג ומימון הטיסות וההוצאות שלהם מסתכמים בעשרות אלפי דולרים, אותם עמלים בארגון פרי חיים לגייס מתורמים שהחליטו לאמץ את יהודי איראן בכל הקשור לטיפולי פוריות".

יו"ר וועדת המדע והטכנולוגיה ח"כ אורי מקלב הודה לרב שלזינגר על פעילותו הברוכה לטובת עשרות אלפי זוגות מעוכבי ילדים. "לא בכדי זכיתם להיבחר באחרונה ליקיר העיר ירושלים, וזאת לצד אות נשיא המדינה ותעודות הוקרה רבות. רבים מוקירים את פועלכם, שבזכות העצה והתבונה יש להם ילדים וצאצאים, אשר ממשיכים את שלשלת הדורות", אמר.