בעקבות בקשת כחלון:
נסללה הדרך להעברת השגרירות

המועצה הארצית לתכנון ובנייה המליצה על הענקת פטור מתוכנית ומהיתר להקמת חומה ודרך מילוט עבור השגרירות האמריקנית בירושלים.

חזקי ברוך , י"א בניסן תשע"ח

השגריר דיוויד פרידמן וניר ברקת
השגריר דיוויד פרידמן וניר ברקת
צילום: הלל מאיר/TPS

המועצה הארצית לתכנון ובנייה החליטה היום (שלישי) להמליץ לשר האוצר משה כחלון לפטור את עיריית ירושלים מתוכנית ומהיתר להקמת חומה וסלילת דרך מילוט עבור השגרירות האמריקנית בירושלים.

בפני המועצה הארצית הוצגו החשיבות והדחיפות הלאומית בהשלמת סידורי הביטחון הדרושים עד למועד מעבר שגרירות ארה"ב לירושלים בחודש מאי, עליו הכריז נשיא ארה"ב דונלד טראמפ.

לאור הצורך בהתאמות המתחם הקיים לדרישות האבטחה של מתחם המשמש כמקום מושבו של השגריר, אשר השלמתן נדרשת עד למועד המעבר, החליטה המועצה להמליץ על הפטור כאמור.

לאחר שהוצגו בפני המועצה הארצית עיקרי הבקשה, נוסח הצו והתשריטים המצורפים לו, ולאחר ששמעה את עמדת משרד החוץ ואת עמדת עיריית ירושלים, החליטה המועצה להמליץ לשר האוצר לקבוע בצו פטור מתוכנית ומהיתר עבור הקמת וסלילת דרך מילוט.

זאת, במיקומים שהוצגו בפניה ולתקופה של עד 3 שנים, במהלכן יבוצעו העבודות והשימושים מכוח הצו.

שר האוצר כחלון אמר כי "כפי שהתחייבנו, לא ניתן לבירוקרטיה מיותרת לעכב את העברת השגרירות האמריקאית לירושלים בירת ישראל הנצחית.

''מדובר במהלך מדיני אסטרטגי עבור מדינת ישראל וגופי התכנון בראשותי יעשו את כל הנדרש בכדי להתכנס ללוח הזמנים הנדרש. כשר האוצר של מדינת ישראל אני שוב מודה על הזכות שנפלה בחלקי לקחת חלק במהלך ההיסטורי הזה", הוסיף כחלון.