אומץ לב, נחישות, תושייה

לוחם במערך המבצעים המיוחדים זכה בטקס מיוחד לעיטור המופת. בטקס הוענק גם צל"ש מיוחד לסיירת מטכ"ל.

עדו בן פורת , י"ב בניסן תשע"ח

הלוחם מקבל את עיטור המופת
הלוחם מקבל את עיטור המופת
צילום: דובר צה"ל

הרמטכ״ל רב-אלוף גדי איזנקוט העניק את עיטור המופת ללוחם במערך המבצעים המיוחדים של אמ״ן.

"עיטור המופת ניתן ללוחם, בין השאר, על הישג מבצעי בולט ומשמעותי ותרומה חשובה לביטחון מדינת ישראל. הלוחם הפגין בפעילות המבצעית אומץ לב רב, מקצועיות, נחישות, תושייה ודבקות במשימה - שראויים לשמש מופת", אומרים בצה"ל.

הרמטכ"ל איזנקוט אמר בטקס כי "המבצעים של היחידות לאורך השנים מאופיינים ביצירתיות, באומץ שמצוינות בו פעם אחר פעם היכולת המודיעינית, היכולת המבצעית, היכולת הטכנולוגית והיכולת האנושית, מה שמאפיין את כל המבצעים של היחידות לדורותיה".

"בכל זאת, אני חושב שבמבצע הזה היה דבר מה נוסף, הדבקות במשימה לאור המטרה והנחישות לבצע מבצע בתנאים מורכבים. בזכות הפעילות הזאת יש גם יכולת יוצאת דופן ברמה הטקטית, גם ברמה האופרטיבית וגם ברמה האסטרטגית. זה דבר שאנחנו פוגשים באופן שבו העליונות המודיעינית יוצרת לנו כמדינה וכצבא יכולת להתמודד עם הרבה מאוד אתגרים", הוסיף הרמטכ"ל.

"אני מצדיע ליחידות על הביצוע והתרומה לביטחון מדינת ישראל. אני מנצל את הטקס הקצר הזה להביע הערכה גדולה מאוד לראש אגף המודיעין, הרצי, שהתחלף אחרי שלוש וחצי שנים. הטקס הצנוע הזה והאותות המחולקים בו הם הצצה קטנה לעשייה מבצעית חסרת תקדים וייחודית שבוצעה בתקופתך. אני חושב שהיכולות והניסיון הביאו לדחיפה פנטסטית של היכולת המופלאה של מערך המ״מ ושל היחידות, לקידום אתגרים פורצי דרך", סיכם איזנקוט.