"אין כרגע היתכנות למועמד חרדי בי-ם"

ח"כ אורי מקלב טוען כי לפי שעה לא מראה שמועמד חרדי יוכל לרוץ ולזכות בראשות עירית ירושלים. זאת, בשל חילוקי הדעות הפנים-חרדיים.

ערוץ 7 , י"ב בניסן תשע"ח

ח"כ אורי מקלב
ח"כ אורי מקלב
צילום: איציק הררי, דוברות הכנסת

חילוקי הדעות הפנים-חרדיים יכריעו את המירוץ לראשות העיר ירושלים? ח"כ אורי מקלב, איש 'דגל התורה', טוען כי לפי שעה אין היתכנות לזכייה של מועמד חרדי לראשות עירית ירושלים, זאת, בשל חילוקי הדעות הפנים-חרדיים.

לדבריו, במידה וקיים סיכוי למועמד חרדי - הרי שהבכורה צריכה להיות מוענקת לאיש 'דגל התורה'. "דבר אחד בטוח: אם יש סיכוי למועמד חרדי לרוץ לראשות העיר ירושלים, זה צריך להיות מועמד מטעמה של 'דגל התורה', אחרי הכישלון של מאיר פרוש בשנת תשס"ח. אם ישנה אפשרות למועמד חרדי, ואני בכלל לא בטוח שישנה אפשרות כזו, היא בוודאי מגיעה למועמד מטעמה של 'דגל התורה'".

נציין כי סיעתו של מאיר פרוש, 'שלומי אמונים', הנחשבת לחלק מאגודת ישראל, מחזיקה במועמד הזוכה לתמיכה רבה בעיר בדמות סגן ראש העיר יוסי דייטש.

חילוקי הדעות הללו מהווים טריגר נוסף לשיקולים העומדים בפני השר זאב אלקין ויו"ר הקואליציה ח"כ דוד אמסלם השוקלים הצבת מועמדות על ראשות העירייה, תוך שהם מבקשים לנסות ולזכות בתמיכה קולקטיבית של הציבור החרדי בבירה.