תנועת ה-BDS נגד פאודה

בתנועת החרם זועמים על הסדרה הפופולרית ודורשים מ"נטפליקס" שלא לשדר אותה. יוצרי "פאודה" לא מתרגשים: "עוד פלסטינים יצפו".

עדו בן פורת , י"ג בניסן תשע"ח

שחקני 'פאודה'
שחקני 'פאודה'
צילום: אוהד רומנו

תנועת החרם (BDS) קוראת לענקית התוכן "נטפליקס" להוריד מהמסך את סדרת הטלוויזיה הישראלית 'פאודה' שזוכה לפופולריות רבה בישראל ובעולם כולו. כך דווח בעיתון 'הארץ'.

בתנועת החרם טוענים כי הסדרה "משמשת תעמולה גזענית לצבא הכיבוש הישראלי ומציגה תוקפנות כלפי העם הפלסטיני ולתהליך שהוא מוביל למען שחרור ועצמאות".

"הסדרה נותנת לגיטימציה לפשעי מלחמה ושני כותביה הם בוגרים של פלוגות המוות של המסתערבים בצבא הכיבוש", אמרו אנשי ה-BDS. "הם משתפי פעולה עם מנגנון הכיבוש, הקולוניאליזם והאפרטהייד הישראלי".

״מדובר בסדרה גזענית כלפי ערבים שמעודדת הפרה של החוק הבינלאומי וזכויות האדם — מה שעלול להביא אותנו לנקוט בהליכים משפטיים נגד 'נטפליקס'", איימו.

אבי יששכרוף שיצר את 'פאודה' יחד עם ליאור רז, לא מתרגש מההשתלחות של תנועת החרם. יששכרוף אמר לעיתון ״הארץ״ בתגובה ״רצינו להודות לתנועת ה–BDS שבזכותם אותם פלסטינים שעדיין לא ראו את פאודה ימצאו כעת דרך לצפות בסדרה. בדיוק אתמול שוחחנו עם חבר מעזה שלא הפסיק לשבח את עונתה הראשונה של הסדרה (בשנייה עוד לא צפה כי לא עלתה בנטפליקס).

"מצער לראות שתנועת ה–BDS מנסה לפגוע ביצירה ישראלית באשר היא, לא משנה מה תוכנה. לא נותר לנו אלא שלא לאחל להם בהצלחה", הוסיף יששכרוף.