אלון חסן זוכה מכל האישומים נגדו

חסן הועמד לדין בפרשת השחיתות בנמל אשדוד וכתב האישום ייחס לו עבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים.

שלמה פיוטרקובסקי , י"ג בניסן תשע"ח

זיכוי מהדהד. אלון חסן
זיכוי מהדהד. אלון חסן
פלאש 90

בית המשפט המחוזי בבאר שבע זיכה הבוקר (חמישי) את יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד לשעבר, אלון חסן, מכל האישומים נגדו.

חסן הועמד לדין בפרשת השחיתות בנמל אשדוד וכתב האישום ייחס לו עבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים.

לקריאת הכרעת הדין המלאה לחץ כאן

על פי כתב האישום, בתקופה האמורה, אפשרו אלון חסן ומי שהיה אז מנכ"ל הנמל, שוקי סגיס, לחברת דנה לוגיסטיקה, שהינה חברה פרטית, המורכבת מבני משפחתו של אלון חסן וממקורביו האישיים והעסקיים, לפעול בתוך נמל אשדוד על מנת לקדם את תועלתו הכספית והאישית של אלון חסן ומקורביו.

בכתב האישום נטען, כי אלון חסן ושוקי סגיס, פעלו לכאורה בניגוד עניינים חריף לתפקידם הציבורי ובדרכי מרמה, כדי שחברת דנה לוגיסטיקה תקבל חוזים ועבודות מלקוחות מובילים בנמל. על פי כתב האישום, כל החשודים ניצלו את תלותם הכלכלית של אותם לקוחות בנמל ובוועד העובדים, והציגו בכזב את חברת דנה כגורם ששכירת שירותיו הכרחית לפתרון בעיותיהם של לקוחות הנמל מול הנמל וועד העובדים שלו. התקשרויות אלה, שהלקוחות נאלצו להתקשר בהן עם חברת דנה לוגיסטיקה, הזרימו לקופתה של חברת דנה עשרות מיליוני שקלים, שהועברו בחלקם כשוחד לאלון חסן באמצעות עסקיו הפרטיים, ואף שימשו חלק מהחשודים לעסקאות בינלאומיות של סחר בדלק גנוב והלבנת הון.

כאמור, הבוקר זוכה חסן מכל האישומים. השופט יואל עדן התייחס בפסק הדין לקשרי הנמל וחברת דנה לוגיסטיקה וכתב "חברת הנמל לא ראתה בכך כל פסול ונגד חסן לא הוכחו כל מרמה או ניגוד עניינים".

מפרקליטות מחוז דרום נמסר בתגובה לזיכוי, "כתב האישום הוגש מלכתחילה לאחר שהפרקליטות סברה שקיים סיכוי סביר להרשעת המעורבים בעבירות המיוחסות להם, ויש לזכור כי חלק מהמעורבים בפרשה הודו, נטלו אחריות והורשעו כבר בתחילת הדרך, ונדונו לעונשים משמעותיים. לאורך כל הדרך העמידה הפרקליטות לנגד עיניה את החשיבות הציבורית בהבאת הדברים להכרעה עובדתית, משפטית וערכית ע"י בית המשפט".

"בית המשפט פרש את חומרי הראיות שהוצגו בפניו באופן השונה מעמדת הפרקליטות, ובסופו של דבר קבע כי יש לזכות. זה תפקידו של בית המשפט וזאת השיטה. יודגש כי הפרקליטות בדקה את עצמה בכל שלב ושלב לאורך ההליך, מתוך מטרה לעשיית משפט אמת וצדק, ומתוך אמונה כי הראיות בתיק מהוות בסיס להרשעת הנאשמים. הפרקליטות תלמד את ההחלטה היטב ותבחן את כל האפשרויות המשפטיות העומדות בפניה", הוסיפו בפרקליטות.