השר ארדן:
זנדברג מיישרת קו עם אסמעיל הניה

השר לבטחון פנים מצטרף לביקורת מימין ומשאל על יו"ר מרצ החדשה תמר זנדברג שקראה לחקור את התנהלות צה"ל בעימותים בגבול הרצועה.

חזקי ברוך , ט"ז בניסן תשע"ח

גלעד ארדן
גלעד ארדן
צילום: הלל מאיר/TPS

השר לביטחון פנים גלעד ארדן מותח ביקורת על יו"ר מרצ תמר זנדברג שקראה לחקור את חיילי צה"ל בעקבות העימותים האלימים בגבול הרצועה.

"תמר, באמת צריך לבקש סליחה מהפלשתינים בעזה על שגירשנו את היהודים מגוש קטיף ועל בחירתם בשלטון החמאס ועל הרקטות והמנהרות. הכל בגלל הממשלה שלנו. וברצינות, זה באמת לא נתפס לראות איך את מיישרת קו עם אסמעיל הניה ולא עם חיילי ומפקדי צה״ל שמגנים עלינו. כולנו תחת כנפי צה״ל".

שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ כתב בחשבון הטוויטר שלו: "יו״ר מרצ תמר זנדברג מצאה עצמה היום,שלא בטובתה,לצידם של ארדואן ואיראן כאשר במקום לגבות את חיילי צה״ל, דרשה להקים מיד וועדת חקירה לבדיקת הירי. מבדיקת צה״ל והשב״כ עולה, כי לפחות 10 מההרוגים בעזה היו מחבלים. תמר זנדברג - זה הזמן להתנצל".

ח"כ ד"ר יפעת שאשא ביטון (כולנו) כתבה לזנדברג, "‏‎חקירה?! יד קלה על ההדק?! חפים מפשע?! את באמת כזו מנותקת?! נדמה שבשביל לכפר על הטעויות שלך בפרשת קלוגהפט, הלכת רחוק מדי ועל חשבון חיילנו. תתנצלי לפני שגם הפעם זה יהיה מאוחר מדי".

מוקדם יותר היום פרסם צה"ל את ממצאי הבדיקה שערך בנושא ההרוגים בעימותים בין צה"ל לפלסטינים בגבול אתמול. "לאחר בדיקת צה"ל ושב"כ, לפחות 10 מחבלים בעלי רקע פח"עי מובהק נהרגו במהלך פעולות טרור בהפגנות האלימות", נמסר מדובר צה"ל.

המחבלים שנהרגו בעימותים אתמול הם: מצעב סלול, פעיל בזרוע הצבאית של חמאס שביצע פיגוע ירי לעבר כוחות צה"ל יחד עם מחבל נוסף בצפון הרצועה, סארי אבו עודה, פעיל חמאס צבאי בגדוד בית חנון, גהאד פרינה, מפקד פלוגה בזרוע הצבאית של חמאס, אחמד עודה, פעיל חמאס צבאי בגדוד שאטי, חמדאן אבו עמשה, פעיל חמאס, מחמוד רחמי, פעיל חמאס, מחמד אבו עמרו, פעיל חמאס צבאי במערך חפירת המנהרות, עא פתאח עא נאבי, פעיל בזרוע הצבאית של חמאס, אברהים אבו שאער, פעיל ג'האד עולמי וגהאד זהיר סלמאן אבו גאמוס, פעיל שוהדא אל אקצא.

שר הביטחון ליברמן תקף את מפלגת מרצ בתגובה לדבריה של יו"ר המפלגה זנדברג וכתב: "אינני מבין את הצבועים שרוצים חקירה, הם התבלבלו וחשבו שהחמאס אירגן אתמול פסטיבל וודסטוק ואנחנו צריכים לחלק להם פרחים." גם השר ארדן הגיב לקריאות לפתוח בחקירה וכתב בחשבון הטוויטר שלו כי "לעיונה של יו"ר מרצ ויתר פעילי השמאל המביכים. עצוב שגם מול ארגון טרור החפץ בהשמדת ישראל השמאל לא מסוגל להתעלות".

יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין כתב כי "קריאת האו"ם וארגוני השמאל לפתוח בחקירה היא לא פחות מפרס לטרור ולחמאס". עוד כתב אדלשטיין כי הוא מברך את חיילי צה״ל על פעולתם אתמול והיום בהדיפת אוייבנו מהגדרות.