נשיא רוסיה באיגרת ברכה לעם היהודי

"הפסח מכוון אל הערכים החשובים של היהדות, ערכים רוחניים ומוסריים של צדק ומעשים טובים", כתב פוטין באיגרת ברכה ליהודי המדינה

חיים לב , ט"ז בניסן תשע"ח

ולדימיר פוטין
ולדימיר פוטין
צילום: רויטרס

שבועיים לאחר שנבחר ברוב מוחץ לכהונה רביעית לנשיאות רוסיה, נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, כמדי ערב חג, שיגר איגרת ברכה חגיגית ליהודי רוסיה באמצעות הרב הראשי של רוסיה הרב בערל לאזאר.

"אני מברך אתכם מכל הלב לרגל חג הפסח", כתב נשיא רוסיה במכתבו. "זהו חג עתיק, ימים אשר היהודים בכל העולם עורכים אותו מתוך כבוד מיוחד במינו".

בדבריו הזכיר את המפנה הגורלי בתולדות העם היהודי - הגאולה מעול העבדות, רכישת החירות והכבוד. "הפסח מכוון אל הערכים החשובים של היהדות, ערכים רוחניים ומוסריים של צדק ומעשים טובים. משמח הוא, כי יהודי רוסיה חולקים כבוד רב למסורת אבותיהם, לערכיהם ומצוותיהם, ושהם מחנכים את הדור הצעיר ברוח של נאמנות לערכי הידידות, האמון וההבנה ההדדית, כל אותם ערכים שעמי ארצנו גאים בהם בצדק".

פוטין הוסיף, "הפעילות המבורכת של הקהילה היהודית היא לטובת הכלל, ותרומתה הניכרת לעמים שונים ודתות שונות בארצנו, לביצוע פרויקטים רבי חשיבות בתחומי התרבות והחינוך, הצדקה וגמילות החסדים. הנני מאחל לכולכם הצלחה ורווחה".