"להוציא את הקרן מחוץ לחוק"

תנועת "אם תרצו" על הקמת ועדת החקירה נגד הקרן החדשה: "הגיע הזמן להוציא את הארגון הפוליטי הזר והחתרני הזה מחוץ לחוק".

עוזי ברוך , י"ח בניסן תשע"ח

מברך. מתן פלג
מברך. מתן פלג
צילום: הלל מאיר/TPS

יו"ר תנועת "אם תרצו" מתן פלג שתנועתו פועלת לבלימת הקרן החדשה לישראל בירך על כוונתו של ראש הממשלה להקמת ועדת החקירה לבדיקת התנהלות הקרן.

"אנו מברכים את החלטתו החשובה של ראש הממשלה לבחון את התנהלות הארגון הפוליטי הזר: הקרן לישראל החדשה", ציין פלג.

לדבריו, "אין בעולם הדמוקרטי אח ורע לתופעה שבה ארגון פוליטי זר פועל כאופוזיציה לוחמת וגלויה במדינה המארחת אותו. הן נגד ממשלה נבחרת והן להתססת החברה ולהכפשת חייליה".

"כפי שאמרנו בתקופה האחרונה פעם אחר פעם, אין מנוס מלהוציא מן החוק את הארגון הפוליטי הזר והחתרני הזה ממדינת ישראל", הוסיף פלג.

הערב (שלישי) פרסם ראש הממשלה נתניהו הודעה בה האשים את הקרן החדשה לישראל בטירפוד ההסכמות עם מדינות אפריקה והודיע כי הוא יוזם הקמת ועדת חקירה פרלמנטרית שתבדוק את פעילותה.

"הגורם המרכזי שהפעיל לחץ אירופי על ממשלת רואנדה לסגת מההסכם להוצאת המסתננים מישראל, זוהי הקרן החדשה לישראל", קבע נתניהו.

"הקרן החדשה היא ארגון זר שמקבל מימון מממשלות זרות ומגורמים עוינים לישראל, כמו הקרנות של ג׳ורג׳ סורוס. מטרת העל של הקרן היא מחיקת הציביון היהודי של ישראל והפיכתה למדינת כל אזרחיה, לצד מדינת לאום פלסטינית נקייה מיהודים בקווי 67' שבירתה ירושלים", הוסיף ראש הממשלה.

לדבריו, "מזה עשרות שנים הקרן מממנת ארגונים אנטי ציונים ופרו פלסטינים, ביניהם כאלה שמוציאים את דיבתם של חיילי צה"ל כמו 'שוברים שתיקה' ו'בצלם' וכאלה שנלחמים למען מחבלים פלסטינים כמו ארגון 'עדאללה'. אני לא מכיר אף דמוקרטיה מערבית, ובמיוחד ארה"ב, שלאורך זמן הייתה מוכנה לסבול פעילות עוינת הממומנת על ידי מדינות זרות, כפי שקורה כאן בישראל עם הקרן מזה עשרות שנים".

"לכן ביקשתי מיו"ר הקואליציה דודי אמסלם להוביל את המהלך להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית על פעילות הקרן החדשה לישראל, שמסכנת את ביטחונה ועתידה של מדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי", דברי ראש הממשלה.