בסך הכל בלמנו תכנית רעה

שפי פז ממנהיגות מאבק תושבי דרום תל אביב, מתייחסת לאירועי היממה האחרונה, ומבהירה שביטול ההסכם מול האו"ם עדיין לא פותר שום בעיה.

שפי פז , י"ח בניסן תשע"ח

שפי פז
שפי פז
צילום: יוני קמפינסקי

24 השעות האחרונות הרגישו כמו טיסה מטורפת על רכבת הרים שהולכת להתרסק בכל רגע. זה התחיל בפגישה בלשכת ראש הממשלה בירושלים, כאשר פרשו בפנינו את המתווה החדש וההסכם עם האו"ם, והסתיים בפגישה בלשכת ראש הממשלה בקרייה בתל אביב, כאשר נתניהו הודיע על ביטול הנוהל.

באמצע לחצו עלינו לתת את ברכתנו למתווה, חשפנו את כל הפגמים שלו, נטשנו את הדיונים, חזרנו לתל אביב, התמודדנו עם מתקפה של התקשורת, כינסנו כנס פעילים, הרמנו את רוחם של הנשברים, התנהלנו מול לשכת ראש הממשלה, דיברנו עם נתניהו, קיבלנו הזמנה לישיבה היום, יצאנו להראות נוכחות בנווה שאנן, נכנסנו לעימותים עם מסתננים צוהלים, זרקו עלינו בקבוק בירה מהקומה השנייה, קיבלנו את ההודעה שהמתווה הושעה, קמנו מוקדם ורצנו לתוכניות הבוקר, נסענו לקרייה, חיכינו, נפגשנו עם ראש הממשלה ושר הפנים, קיבלנו את ההודעה הרשמית שהמתווה בוטל ואף אחד לא יקבל מעמד.

יותר מכול הוכחנו שאנחנו ואתם כוח שיש להתחשב בו. שהשמאל אולי מביא אלפים להפגנות, אבל 'הקומץ' מחולל מדיניות.

אל תצפו לשום שינוי מחר. בסך הכול בלמנו תוכנית רעה וחוזרים למה שהיה שלשום. המדינה תגיש את תשובותיה לבג"ץ. אם ההסכם עם רואנדה אכן יקרוס בשל לחץ בינלאומי, יישקלו חלופות. אנחנו נהיה בתמונה והצעות שהגשנו ייבחנו ברצינות. ויהיה שיקום רציני של דרום תל אביב. לא מנהלת שתחלק ג'ובים, אלא עבודה משותפת של משרדי הממשלה והפעילים החברתיים.

עכשיו אני הולכת קצת לנוח.