התיעוד מוכיח: נתניהו כבר עלה על הבמה

העימות סביב היוזמה לנאום של ראש הממשלה בטקס המשואות עדיין נמשך, אך תיעוד מהטקס בשנת היובל מוסיף תחמושת לעמדת שרת התרבות.

חזקי ברוך , י"ח בניסן תשע"ח

טקס הדלקת המשואות
טקס הדלקת המשואות
צילום: Yonatan Sindel/Flash 90

העימות בין שרת התרבות מירי רגב ויו"ר הכנסת יולי אדלשטיין אודות היוזמה להוסיף נאום של ראש הממשלה לטקס הדלקת המשואות לרגל חגיגות ה-70 מקבל הערב (שלישי) תפנית מעניינת.

תיעוד שהתפרסם בתכנית "ערב ערב" של התאגיד 'כאן' מגלה כי גם בטקס שנערך בשנת 1998, ביובל החמישים להקמת המדינה, עלה נתניהו שהיה אז ראש הממשלה על הבמה, במסגרת הטקס.

שרת התרבות רגב אמרה בעקבות פרסום התיעוד, "הפרסום הזה מכניס את כל הכותרות סביב טקס המשואות לפרופורציות. האמירה ש'יש לשמור על המסורת כיוון שזה לא היה מעולם', מתבררת הערב כלא נכונה – הנה זה קרה בחגיגות היובל לעצמאותנו".

לדבריה, "בוודאי מה שנכון לממלכתיות של אירועי שנת ה-50, נכון גם לממלכתיות של שנת ה-70. מה שלא הפריע ליו"ר הכנסת אז דן תיכון, בוודאי לא צריך להפריע ליו"ר הנוכחי יולי אדלשטיין".

"אני מקווה שבסופו של דבר יגיעו לנאום בטקס המשואות לציון 70 שנה לעצמאותה של מדינת ישראל, גם נשיא המדינה וגם ראש הממשלה וגם יו"ר הכנסת. זה נכון למדינה. זה נכון לממלכתיות וזה נכון לציבור הישראלי", הוסיפה רגב.