התקווה של אופנהיימר בועידת בני עקיבא

בוועידת ההנהגה של בני עקיבא אמר מזכ"ל שלום עכשיו בעבר, יריב אופנהיימר, כי היה רוצה לראות את חברי התנועה מקימים ועדת זכויות אדם.

אורלי הררי , י"ט בניסן תשע"ח

יריב אופנהיימר
יריב אופנהיימר
צילום: בני עקיבא

וועידת ההנהגה של בני עקיבא קיימה אתמול פאנל בנושא "חזון פנינו לאן" שבו השתתפו מזכ"ל "שלום עכשיו" לשעבר יריב אופנהיימר, ח"כ לשעבר משה פייגלין, הרבנית מיכל נגן והרב דני סטיסקין.

יריב אופנהיימר היה ראשון הדוברים ואמר, "אני מאמין בדמוקרטיה ובשוויון ומאמין שמדינת ישראל היא מדינה יהודית ודמוקרטית יהודית בכך שנותנת לכל יהודי את הזכות לעלות לישראל ודמוקרטית בכך שברגע שאדם נכנס לשטח המדינה כולם על פי החוק הם אזרחים שווים". אופנהיימר אמר כי היה רוצה לראות את חברי בני עקיבא מקימים ועדת זכויות אדם.

"אנשי הציונות הדתית היו חסרים לי בפרשת אלאור עזריה, זו לא היתה פרשה של ימין או שמאל אלא היתה שעסקה בזכויות אדם, אני רוצה לראות בבני עקיבא ועדת זכויות אדם שעוסקת בזכויות אדם על פי תורה".

מנגד אמר ח"כ לשעבר ויו"ר מפלגת זהות, משה פייגלין, כי מדינת ישראל אינה מדינה יהודית ודמוקרטית היא נולדה להיות יהודית ודמוקרטית, אך מקימי המדינה חלמו על מדינה יהודית, "כמו שצרפת היא לא מדינה צרפתית ו... כך גם ישראל היא לא יהודית ו... אבל אין לנו שום דבר רע נגד דמוקרטיה ולכן אנו נוהגים בדרך זו, יש מי שהעלה את העניין של הדמוקרטיה בשנות ה-80 על מנת למסמס את את היהודית".

באשר לשאלה איפה היה רוצה לראות את העשייה של בני עקיבא אמר פייגלין, "אני רוצה שתחליטו מה לעזאזל אתם רוצים?!. אני רוצה שתחלמו איך המדינה צריכה להיראות עוד 30 שנה בכל התחומים אני רוצה שתנועת בני עקיבא תיקח מנהיגות לידיים".