"מטרת הקרן החדשה - מדינת כל אזרחיה"

במרכז ליב''ה מברכים על כוונת נתניהו להקים ועדת חקירה פרלמנטרית לבחינת פעילות הקרן החדשה לישראל.

ערוץ 7 , י"ט בניסן תשע"ח

נשיאת הקרן החדשה, טליה ששון
נשיאת הקרן החדשה, טליה ששון
צילום: פלאש 90

במרכז ליב"ה מברכים הבוקר (רביעי) על החלטת ראש הממשלה בנימין נתניהו להקים ועדת חקירה לבחינת פעילותה של הקרן החדשה לישראל.

במרכז ליב''ה הפועל להגברת היהדות בישראל, אומרים כי הקרן החדשה פועלת לשנות את הצביון היהודי של המדינה ולהפוך את ישראל למדינת כל אזרחיה. ''זו מטרתה ובזה מושקעים רוב הכספים שהיא מזרימה לארגונים השונים הפועלים מטעמה''.

נשיא התנועה הרפורמית בצפון אמריקה, ריק ג'ייקובס, תקף את ראש הממשלה נתניהו בעקבות ביטול ההסכם עם האו''ם בנוגע למסתננים והחלטתו להקים ועדה פרלמנטרית שתחקור את פעילות הקרן החדשה לישראל.

"מזועזע וכועס בעקבות המתקפה של נתניהו על הקרן החדשה שבמשך עשורים הייתה נציגה נאמנה של ישראל ברוח הנביאים של המסורת היהודית שלנו שכוללת חופש כלכלי, משפטי ודתי, זכויות אדם ועוד", אמר נשיא התנועה ריק ג'ייקובס.

אתמול (שלישי) טען נתניהו כי הקרן החדשה לישראל היא שטרפדה את ההסכמות עם רואנדה בנוגע לגירוש המסננים מישראל אליה.

"הגורם המרכזי שהפעיל לחץ אירופי על ממשלת רואנדה לסגת מההסכם להוצאת המסתננים מישראל, זוהי הקרן החדשה לישראל", קבע נתניהו.

"הקרן החדשה היא ארגון זר שמקבל מימון מממשלות זרות ומגורמים עוינים לישראל, כמו הקרנות של ג׳ורג׳ סורוס. מטרת העל של הקרן היא מחיקת הציביון היהודי של ישראל והפיכתה למדינת כל אזרחיה, לצד מדינת לאום פלסטינית נקייה מיהודים בקווי 67' שבירתה ירושלים", הוסיף ראש הממשלה.