עתירה לבג''ץ נגד נתיחת הפעוט מאשדוד

משפחתו של התינוק בן החודש שטבע למוות באשדוד עתרה לבג''ץ. "להביא העולל לקבורה מבלי להשחית את גופתו''.

ערוץ 7 , י"ט בניסן תשע"ח

איתמר בן גביר
איתמר בן גביר
צילום: הלל מאיר/TPS

משפחתו של התינוק בן החודש שטבע למוות באשדוד עתרה לבג''ץ נגד נתיחת גופתו שאושרה על ידי בית המשפט באשקלון.

עורך הדין איתמר בן גביר שמייצג את המשפחה יחד עם עורך הדין משה אלמליח, כתב בעתירה כי היא מוגשת בראש ובראשונה כדי לעשות חסד של אמת עם תינוק קטן שסיים את חייו תוך חודש ימים.

בעתירה נאמר כי ניתוח שלאחר המוות הוא פגיעה קשה בכבוד המת, ונטען כי ניתוחים כגון זה נעשים כאשר סיבת המוות לא ברורה, אולם במקרה הנוכחי המשטרה מחזיקה בראיון המוכיחות את סיבת המוות ועקב הוראות צו איסור פרסום הדברים ימסרו לבית המשפט בדלתיים סגורות.

הפגנת החרדים במאה שערים נגד נתיחת הגופה

טענה נוספת של העותרים היא כי בעידן של היום יכולה המשטרה להסתפק בבדיקות חלופיות שיאפשרו לקבל נתונים שונים מבלי לפגוע בכבוד המת. העותרים מבקשים מבית המשפט להוציא צו ביניים ולעכב את הנתיחה עד לאחר דיון והחלטה בבית המשפט העליון.

"מדובר בתיק שבו נזעקת זעקת התינוק וזעקת כל העולם היהודי, אני מקווה שבית המשפט העליון יאזן בין האינטרסים השונים וישקול גם שיקולים של כבוד המת. אפשר וניתן לסיים פרשה זו ולהביא העולל לקבורה במדינת ישראל מבלי להשחית את גופתו ולפגוע בכבודו", אמר עו"ד בן גביר.

עו"ד אלמליח אמר כי ''ניתוח של אחר המוות הוא מצב בלתי הפיך, וברור לנו שסיבת המוות ידועה למשטרה ויש להצטער כי המשטרה מתעלמת מרגישות הציבור וכבוד הנפטר ומבקשת לפגוע בכבודו פגיעה בלתי הפיכה".