בני עקיבא תקים סניפים לחרדים?

ועידת התנועה החליטה לפעול למען עסקים שומרי שבת, לקדם חקיקה לאינטרנט מוגן, לפעול להקמת יישובים ולנסות להתחבר עם הציבור החרדי.

חזקי ברוך , י"ט בניסן תשע"ח

ועידת בני עקיבא
ועידת בני עקיבא
צילום: חזקי ברוך

ועידת ההנהגה הארצית הכ"ד של תנועת בני עקיבא הסתיימה הבוקר (רביעי) בגוש עציון, לאחר לילה לבן של הצבעות והחלטות שישפיעו על התנועה ועל דרכה החינוכית בשנים הקרובות.

התנועה החליטה בין היתר לקדם חקיקה בכנסת ליצירת מרחב אינטרנט מוגן, ולפעול לחיזוק צביונה היהודי של המדינה. "בני עקיבא" קוראת לעשות שימוש בתכני לימוד של זהות יהודית בתוכניות הלימודים ולהרחיב את השימוש במשפט העברי.

מאות חברי הוועידה החליטו גם כי אגף הגשמה בבני עקיבא ותנועת הבוגרים יעסקו בהקמת יישובים חדשים בגליל, בנגב ובבקעת הירדן.

התנועה פרסמה קריאה לאחדות עם הציבור החרדי וקראה לבחון דרכים להקמת סניפים מותאמים לחברה החרדית.

בנוסף, ועידת בני עקיבא קוראת לממשלת ישראל לפעול להסדרת ההתיישבות והחלת הריבונות תוך שמירה על זכויות המיעוטים וקיום צביונה היהודי של המדינה.

במפלגת האיחוד הלאומי בירכו את תנועת בני עקיבא על ועידת התנועה ועל החלטותיה, "אנו מחזקים את ידי מדריכי תנועת בני עקיבא על החלטתם להניף את דגל המאבק על צביונה היהודי של מדינת ישראל.

''ההחלטות שהתקבלו בוועידה ביחס לחיזוק השבת הציבורית, שמירת מוסד המשפחה, חיזוק ההתיישבות והפריפריה, החיבור עם הציבור החרדי והעצמת ערכים יהודיים ללא מורא מאיומי ההדתה -הם צו השעה בציבוריות הישראלית''.

''אנו שמחים לראות את הנוער הנפלא שותף פעיל למאמץ לשמור על ישראל יהודית ומברכים אותו בברכת חזק ואמץ! נמשיך לפעול יחד באהבה ואמונה למען מדינת ישראל'', נמסר מהאיחוד הלאומי.