רבע שעה מפרידים בין אם לבנה

אחיו של סגן הדר גולדין הי''ד ביקרו באוהל המחאה שהקימה משפחתו של אברה מנגיסטו מול בית ראש הממשלה. ''בואו נחזור להיות אנחנו״.

חזקי ברוך , י"ט בניסן תשע"ח

צור גולדין במאהל של משפחת מנגיסטו
צור גולדין במאהל של משפחת מנגיסטו
צילום: דוברות

חמי וצור גולדין, שני אחיו של סגן הדר גולדין הי''ד שנחטף ב״צוק איתן״ ומוחזק בעזה, ביקרו היום (רביעי) באוהל המחאה שהקימה משפחתו של אברה מנגיסטו מול בית ראש הממשלה בירושלים.

״אהבת לאברה כמוך. כך כתוב בכתב יד באוהל של משפחת מנגיסטו מול בית ראש הממשלה", אמר חמי גולדין. ''לחשוב שהמשפחה הזו הלכה במדבר וסיכנה את הכל בשביל לבוא לארץ ישראל, אלינו. אנחנו חבים להם הרבה יותר מאשר הם חבים לנו''.

לדבריו, ''פעם ממשלת ישראל שלחה להם מטוס עד לקצה העולם להביאם. היום ממשלת ישראל בזה להם, ואת הבן והאח שזקוק לעזרה יותר מכל, משאירים מעבר לגבול בעזה. רבע שעה מפרידים בין אם לבנה, וראש הממשלה מחריש. ואהבת לאברה כמוך. בואו נחזור להיות אנחנו״.

צור גולדין תיאר את האווירה הקשה במאהל המחאה של משפחת מנגיסטו. ''יש פה משפחה שפשוט מדלגים עליה ואנחנו פה כדי לחזק ולתמוך. יש מהלכים מובנים מאליהם שצריכים להתבצע כדי לשנות מציאות ולהכריח את חמאס להחזיר את האזרחים והחיילים לישראל.

"ראינו את ראש הממשלה עושה מהלכים אמיצים כשמדובר בפליטים ואי גיוס חרדים אבל הוא כושל בביצוע מהלך אמיץ אחד: להלחם על חיילי צה"ל ועל אזרחי ישראל. זאת מלחמה על הלכידות החברתית שלנו ועל הדבק שמלכד אותנו יחד: ערך צבא העם וערך הערבות ההדדית''.

צור, אחיו התאום של הדר הי"ד, אמר כי ''לא יתכן שפשוט מדלגים על חיילי צה"ל ומדלגים על משפחה אתיופית שעשתה את כל הדרך לארץ במבצע משה, אנחנו חייבים להם הרבה יותר".