"מענישים את הירושלמים בשל הקיצונים"

מבקרים שטיילו בירושלים ביממות האחרונות זועמים על התנהלות חברות התחבורה בעיר. ח"כ אייכלר: "ענישה קולקטיבית של הציבור החרדי"

חיים לב , כ' בניסן תשע"ח

ח"כ ישראל אייכלר
ח"כ ישראל אייכלר
צילום: הלל מאיר/TPS

על רקע התנהלות התחבורה הציבורית בירושלים במהלך ימי חול המועד האחרונים, הודיע הערב (רביעי) יו"ר הוועדה לפניות הציבור, ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה) לנציגי המשטרה ומשרד התחבורה כי מיד לאחר החג תתכנס הוועדה והם יוזמנו למה שהגדיר 'שימוע ציבורי' ולמתן תשובות על "קריסת התחבורה הציבורית לכותל", כלשונו.

"הציבור חש על בשרו כי המשטר החילוני מצא דרך נואלת לענישה קולקטיבית של כלל הציבור החרדי בגלל ההפגנות נגד ניתוחי מתים. זו שערורייה. רבבות מתפללים עושים את דרכם בתחבורה ציבורית לכותל ואין להם מענה מינימלי", דברי ח"כ אייכלר.

מבקרים שטיילו בירושלים ושוחחו עם ערוץ 7 תיארו מצב של 'קטסטרופה'. "רציתי להגיע מאיזור מאה שערים לבנייני האומה", סיפר ש', חרדי תושב המרכז שנקלע לירושלים בליל אמש. "לא היו אוטובוסים. זו אינה הרגשה או תחושה. רשמית לא היו אוטובוסים בשל ההפגנות של הקיצונים".

תושב ירושלים נוסף ששוחח עם ערוץ 7 מספר כי חברות התחבורה החליטו לדעתו להעניש את כלל הציבור החרדי בשל הקיצונים של 'העדה החרדית' ואנשי הרב אוירבאך. "לא ייתכן שבירת ישראל לא תקיים מערך תחבורה לכלל תושבי העיר בשל קומץ קיצונים", אמרו.

מהמשטרה נמסר כי "מבחינת המשטרה אין ולא הייתה כל מניעה להכניס אוטובוסים לכותל המערבי".