זעם בדרום תל אביב על שחרור המסתננים

יו"ר ועד שכונת התקווה וחבר מועצת העיר תל אביב יפו, שלמה מסלאוי, תוקף במכתב לשר לביטחון הפנים את שחרורם של 58 מסתננים מסהרונים.

ערוץ 7 , כ' בניסן תשע"ח

מחנות מבודדים במדבר. מתקן סהרונים
מחנות מבודדים במדבר. מתקן סהרונים
צילום: פלאש 90

יו"ר ועד שכונת התקווה וחבר מועצת העיר תל אביב יפו, שלמה מסלאוי, שיגר אתמול (רביעי) מכתב לשר לביטחון הפנים גלעד ארדן, בעקבות שחרורם של 58 מסתננים ממתקן סהרונים.

"אני פונה אליך בשמם של תושבי שכונות דרום תל אביב, החיים בפחד ובחרדה וחוששים לחייהם ולחיי משפחותיהם", פתח מסלאוי וכתב, "הערב נודע לנו כי 84 מסתננים שהיו כלואים במתקן סהרונים – שוחררו".

"אין לתאר את תחושת הייאוש שאחזה בנו שוב למשמע ההודעה הזו", ציין מסלאוי והסביר, "על המסתננים נאסר להגיע לשבע ערים, ביניהן תל אביב, אבל אנחנו, תושבי שכונות דרום העיר, למודי ניסיון. בתוך זמן קצר, אין לנו צל של ספק שאותם מסתננים יצטרפו לאלפי אחיהם המציפים את שכונות הדרום וזורעים אימה בקרב התושבים".

"אדוני, בשבוע האחרון היטלטלנו בין ייאוש לתקווה, בין תחושת פחד ותחושת הקלה. איננו יכולים עוד. אנו זקוקים לך, שתעשה סדר ותראה את מצוקתם של תושבי דרום תל אביב", הוסיף מסלאוי.

"אנו מפצירים בך, כמי שאמור על אכיפת החוק והסדר במדינת ישראל, להפעיל את כל כובד משקלך ולאכוף בכל האמצעים האפשריים את האיסור על המסתננים להגיע לתל אביב", ביקש מסלאוי, "אנו מבקשים כי ניידות ופקחים יסיירו בשטח וידאגו להרחיק את כל מי שאין לו אישור לשהות בשכונה. אנו תקווה כי ממשלת ישראל תמצא פתרון בעתיד הקרוב ותדאג לגירושם של כל המסתננים מישראל".