חוגגים מימונה - גם בשומרון

ערוץ 7 חוגג את המימונה בשלושה מקומות מרכזיים בשומרון: משפחת משעלי בישוב פדואל, בית משפחת הרב אהרון כהן בישוב יקיר ובעץ אפרים.

אלירן אהרון , כ"ב בניסן תשע"ח

חוגגים מימונה - גם בשומרון
חוגגים מימונה - גם בשומרון
צילום: ערוץ 7

חגיגות המימונה שכבשו את כל הארץ התקיימו גם ברחבי השומרון. מתפוח ועד עץ אפרים בכל רחבי השומרון חגגו בני העדה המרוקאית יחד עם כל גווני הקשת מכל הארץ שהוזמנו למקום.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן הגיע יחד עם הרב חיים דרוקמן וח"כ בצלאל סמוטריץ' לחגוג את המימונה בישוב עץ אפרים שבשומרון.

הרב חיים דרוקמן מחשובי רבני הציונות הדתית ציין במקום את חשיבות חגיגות המימונה ואמר, "כל דבר שמאחד מבורך. לצערנו דברים הפוכים מאחדים. דברים מצערים מאחדים. טוב שיש את החג הזה שהוא מאחד"

הרב דרוקמן בירך את עם ישראל לרגל חגיגות 70 שנה למדינה, "בעזרת השם נכיר בזכות שלנו לחיות במדינת ישראל ולתרום לה כל מה שאנחנו רק יכולים. לקדם אותה בחומר וברוח כדי שהיא באמת תהיה ראויה לייעוד הגדול שמוטל עליה".

ולבסוף לא חסך ביקורת מיהודי התפוצות שאינם עולים לארץ ואמר, "יש להגיע למיליונים בארץ כולה. שיהודים יעלו לארץ למה הם מחכים? אנחנו מחכים להם אבל למה הם מחכים??"

ראש מועצת שומרון יוסי דגן חגג את המימונה יחד עם התושבים בפדואל בתפוח ביקיר ובעץ אפרים אמר, "חגיגות המימונה מזכירות לכולנו שאנחנו עם אחד. ושכל עדה מביאה איתה ניגון משלה שיחד הופך ליצירת המופת של העם היהודי. משמח לחגוג עם כולם ולזכור שרק כאשר אנחנו מאוחדים אנחנו יכולים להגיע לייעוד שלנו כאן בארץ הזו: בניית הארץ, חיזוקה והמשך שגשוג למען כל עם ישראל בהווה ובעתיד".טוען....