לא שוכחים את אחינו בתפוצות

לקראת יום העצמאות ה-70 לישראל ייצאו 70 מנהיגים ואנשי רוח ישראלים ל-70 קהילות יהודיות ברחבי העולם.

חזקי ברוך , כ"ג בניסן תשע"ח

הרב דורון פרץ
הרב דורון פרץ
צילום: חזקי ברוך

על רקע ההתבוללות בתפוצות ולקראת יום העצמאות ה-70 לישראל, ייצאו בשבוע הבא 70 מנהיגים ואנשי רוח ישראלים ל-70 קהילות יהודיות ברחבי העולם, למפגש עם הקהילות ולחיזוק הקשר הציוני עם מדינת ישראל, בשליחות תנועת המזרחי העולמי.

יו"ר סיעת הבית היהודי, ח"כ שולי מועלם רפאלי, תארח מחר (שני) בכנסת את 70 המנהיגים לשיחת הכנה וברכת הדרך.

במרכז השיח מחר יעמדו צרכי הקהילות היהודיות בחו"ל ונתוני ההתבוללות הקשים לפיהם למעלה מ-4 מיליון יהודים בעולם מאבדים קשר עם ישראל: 58% בארצות הברית, 60% בגרמניה, 75% ברוסיה, 40% בצרפת, 35% בקנדה, 40% בברזיל ועוד.

בין המשתתפים ביוזמה: הרב שלמה ריסקין, הרב דוד סתיו, מנכ"ל המזרחי העולמי הרב דורון פרץ, יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית אברהם דובדבני, מנכ"ל נפש בנפש הרב יהושע פאס, חה"כ לשעבר דב ליפמן ועוד.

מנכ"ל המזרחי העולמי, הרב דורון פרץ אמר הערב לערוץ 7, "מדובר בפרויקט חשוב שיביא את דבר מדינת ישראל ותורת ישראל בשנתה ה-70 אל הקהילות בעולם. לא מדובר רק בהתבוללות אלא גם בהתרחקות מהזהות היהודית וממדינת ישראל.

''האתגר הכי חשוב של הציבור הציוני דתי בארץ היא לקחת אחריות מלאה על אחינו ואחיותינו היושבים בתפוצות. לנו יש הרבה מה לומר ועלינו לקחת אחריות, ולראות במשימה הזו חלק חשוב מהשליחות שלנו בחיים, דבר שיביא שינוי עמוק בעתידו של העם היהודי", מדגיש הרב פרץ.