חגיגה של ספרים במוסד הרב קוק

יריד הספרים התורני הגדול של מוסד הרב קוק מתקיים השבוע. כתב ערוץ 7 ביקר ומביא לכם טעימה מהחגיגה התורנית.

אלירן אהרון , כ"ה בניסן תשע"ח

אלפי בני אדם כבר הגיעו ליריד הספרים התורני הגדול של מוסד הרב קוק המתקיים השבוע בירושלים.

יו"ר מוסד הרב קוק, הרב יהודה רפאל, אומר לערוץ 7 כי ההיענות ליריד הולכת וגוברת מדי שנה. "בשנה שעברה נשבר שיא של כל הזמנים ביריד. מלבד אלפי המבקרים, יש עוד מאות הזמנות דרך מוקד טלפוני ואתר האינטרנט".

הוא מספר גם על מטרת היריד. "הרעיון הוא שפעם בשנה מוסד הרב קוק בא לקראת הלקוח ומוזיל את מחירי הספרים עד 65% כדי לאפשר לציבור הרחב, לבני הנוער ולכל מי שרוצה לקנות את הספרים שלנו - לעשות זאת במחירים מצחיקים ובהנחות אמת".

הקהל, כאמור בא בהמוניו. "כל מי שמחפש יהדות - זה מוסד הרב קוק. יש כאן גם דתיים לאומיים וגם חרדים, מכל הגילאים והעדות. כי כל שמחפש ספרי קודש, מכל הסוגים, יודע שיוכל למצוא אותם כאן", מוסיף הרב רפאל.

הרב רפאל גם לא מודאג מכך שספרים רבים נמצאים היום במדיה הדיגיטלית. "לא לחינם עם ישראל נקרא עם הספר. למרות ואולי בגלל התקדמות הטכנולוגיה עם ישראל חוזר אל הספר. יש מקומות שאין בהם תחליף לספר. אנשים אוהבים לשבת, ללמוד ולהעמיק - כשהם משתמשים בספר ולא באמצעים טכנולוגיים".

יצחק ניסבוים הגיע במיוחד מהשרון כדי להשתתף ביריד. "האפשרות שיש כאן להגיע למגוון רחב של ספרים בזמינות גבוהה היא עצומה - והכל נגיש גם דרך האינטרנט. זה מסייע ומקל לכל מי שנפשו חשקה בתורה", סיפר.

לשאלה האם לא נראה שהספר המודפס הופך להיות נחלת העבר הוא משיב, "אחת הסיבות שאנשים זקוקים לספר ולעיון הפיזי היא שהמסך יוצר גם מיסוך מסויימת והספר יוצר קרבה מסויימת".

היריד מתקיים במוסד הרב קוק, ברחוב הרב מימון 1 בכניסה לירושלים. כמו כן ניתן להזמין את הספרים דרך המוקד טלפוני: 02-6515592 או באתרטוען....