אחרי מאבק: העולה מאוסטרליה התגייס

פליפה רודריגז הפגין מחוץ לקריה ודרש להתגייס לצה"ל על אף שהוא כבר בן 28. סגן השר בן דהן סייע ובערב חג הפסח פליפה התגייס למג"ב.

עדו בן פורת , כ"ה בניסן תשע"ח

פליפה רודריגז (משמאל) בפגישה עם בן דהן
פליפה רודריגז (משמאל) בפגישה עם בן דהן
צילום: ללא

פליפה רודריגז שעלה מאוסטרליה הפגין בחודש יולי מחוץ לבסיס הקריה בתל אביב בדרישה להתגייס לצה"ל, לאחר שצה"ל סירב לגייס אותו בשל גילו - 28.

סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן (הבית היהודי) נפגש עם רודריגז ועם בחור נוסף שהפגין לצידו, נבון קפלן, בלשכת סגן השר בקריה.

לאחר ששמע את בקשותיהם וראה את הנחישות ואת המוטיבציה הגבוהה להתגייס לצה"ל, פנה הרב בן דהן לגורמי הצבא וביקש לסייע להם.

בערב חג פסח, בסיועם של עו"ד אייל פלטק וסגן שר הביטחון בן דהן, התגייס רודריגז לשירות במשמר הגבול.

"אין לי מילים להודות לסגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן אשר עזר לי להגשים חלום ולתרום את חלקי בשמירה והגנה על העם והארץ. הרב הזמין אותי ללשכתו, שמע על רצוני להתגייס לצה''ל לאחר שעליתי לישראל, פעל ועשה מאמצים כדי שאתרום את חלקי ועל כך אני אודה לו כל חיי", אמר רודריגז.

סגן שר הביטחון איחל לרודריגז הצלחה בשירותו הצבאי, ''אני בטוח שיהווה דוגמא לחבריו בשירות. לראות את פליפה לבוש מדי צה"ל ממלא את ליבי גאווה. מסירותו לשירות צבאי ולמדינת ישראל מהווים דוגמא לכל היהודים בעולם ולנוער במדינת ישראל".

עו"ד אייל פלטק מסר, "אני מודה לסגן השר בן דהן על זמנו ונכונותו לעזור. גם במקרה זה, בדיוק כמו במקרים רבים אחרים, כאשר מובא לידיעתו עניין הקשור לצה''ל וכוחות הביטחון, סגן השר לא מהסס, לוקח את הנושא לטיפולו עד שהתוצאה ההגיונית והנכונה מושגת וזאת הזדמנות נוספת להודות לו. אאחל הצלחה רבה לפליפה בשירותו הצבאי".