צוקרברג: כשלנו בהגנה על המשתמשים

מייסד פייסבוק מעיד בפני מספר ועדות של הסנאט בעקבות פרשת דליפת המידע. מחר יתושאל שוב בפני בית הנבחרים.

גיא כהן , כ"ה בניסן תשע"ח

יו"ר ומייסד פייסבוק, מרק צוקרברג בן ה-33, נמצא היום (שלישי) בקונגרס של ארה"ב, שם הוא מתושאל במשך כשלוש שעות לגבי העברת מידע אישי אודות משתמשי פייסבוק לחברת קיימברידג' אנליטיקה.

במהלך עדותו אמר צוקרברג לסנאטורים, "לא הערכנו מספיק את רמת האחריות שיש בידינו וזו היתה שגיאה גדולה. כשלנו בהגנה על המשתמשים, האחריות כולה עלי".

היום יופיע צוקרברג בפני ישיבה משולבת של ועדת החוקה והוועדה למסחר, מדע ותחבורה של הסנאט. מחר יופיע בפני ועדת האנרגיה והמסחר של בית הנבחרים. 44 סנטורים צפויים לקבל ארבע דקות כל אחד כדי לתשאל את צוקרברג, והאווירה לא צפויה להיות ידידותית במיוחד, וברקע מושמעות דרישות לרגולציה ממשלתית של הרשת החברתית הענקית.

המידע האישי של 87 מיליון משתמשים לפחות הודלף לחברה הבריטית שמתמחה ב"כריית נתונים". בסך הכל יש לפייסבוק כ-2.2 מיליארד משתמשים.

צוקרברג כתב בפייסבוק לקראת הישיבה: "בעוד כשעה אעיד בפני הסנאט על כך שפייסבוק צריכה להתייחס לאחריות שלנו בצורה יותר רחבה – לא רק לבנות כלים, אלא לוודא שנעשה בהם שימוש למען הטוב. בדיעבד, ברור שהיינו איטיים מדי בזיהוי התערבות בבחירות של 2016, ועלינו לתפקד טוב י ותר בבחירות עתידיות".

נציין כי צוקרברג ערך פגישות אישיות עם סנטורים לפני הישיבה אך לא שוחח עם עתונאים.