"יהודי הונגריה נשמו לרווחה''

הרב ברוך אוברלנדר: "ראש הממשלה הנוכחי הוכיח ידידות לאינטרסים של יהודי המדינה ולקהילות היהודיות, ואנו מצפים שכך ימשך".

חיים לב , כ"ו בניסן תשע"ח

בניין הממשלה בהונגריה
בניין הממשלה בהונגריה
צילום: אייסטוק

הקהילה היהודית בהונגריה שבעת רצון מבחירתו המחודשת של ראש הממשלה ויקטור אורבן שבשנים האחרונות לחם נגד האנטישמיות במדינה והצליח להוריד את אחוזי האנטישמיות בצורה ניכרת.

ראש ממשלת הונגריה ויקטור אורבן, נבחר השבוע בפעם הרביעית לכהן כראש הממשלה. מפלגתו של אורבן ובעלת בריתה קיבלו 134 מתוך 199 המושבים בפרלמנט, הרוב הנדרש לשינוי החוקה במדינה, מה שיאפשר לו לבצע שינויים כפי שהבטיח במהלך הבחירות.

הרב ברוך אוברלנדר, אב"ד בד"ץ בודפשט, סיפר לעיתון 'המבשר' על שביעות רצון בקרב יהודי המדינה: "יהודי הונגריה נשמו לרווחה עם היוודע תוצאות בחירות, שמפלגת יוביק הימנית קיצונית לא התחזקה ולא תתקרב לשלטון. חוזים שונים ניבאו שהם יכפילו וישלשו את כוחם, ואף יכולים להגיע למצב של רוב בפרלמנט, דבר שמאד הדאיג את רוב רובם של היהודים כאן.

"צריך לומר שלמרבה הצער היו אף הרבה יהודים ליברלים שניסו להשפיע על הבוחרים לבחור במפלגה אנטישמית גזענית זו. למצב אבסורדי זה הצטרף גם מר מיקלוש ארדיי, ראש הקהל של קהילת הודמזוושרהיי בדרום מזרח הונגריה, ממנהיגי הקהילה הניאולוגית בהונגריה.

"כל זה רק הוסיף לדאגה בלב היהודים. ועכשיו ברוך השם התברר שלא ינום ולא יישן שומר ישראל, וראש הממשלה הנוכחי ימשיך לכהן עוד ארבע שנים. ראש הממשלה הנוכחי הוכיח בשנים האחרונות ידידות לאינטרסים של יהודי המדינה ולקהילות היהודיות, ואנו מצפים שכך ימשך בע"ה''.