הטעות המביכה: נפיק לקחים לעתיד

מנכ״ל משרד הפנים יבדוק כיצד הצליח ראש עיריית דבלין להיכנס לארץ, למרות הצו שאוסר על כניסתו לישראל בשל תמיכתו ב-BDS.

ערוץ 7 , כ"ו בניסן תשע"ח

אריה דרעי
אריה דרעי
צילום: הלל מאיר/TPS

שר הפנים אריה דרעי מינה הבוקר (ד׳) את מנכ״ל משרד הפנים, מרדכי כהן, לבדוק כיצד הצליח אמש ראש עיריית דבלין להיכנס לארץ, למרות הצו שאוסר על כניסתו לישראל בשל תמיכתו ב-BDS ופעילותו נגד ישראל.

״הבדיקה מחוייבת כדי למנוע תקלות כאלה בעתיד ולהפיק לקחים ממה שקרה", אמר דרעי. בכל מקרה, עם יציאתו של ראש עיריית דבלין מהארץ ולאור פעילותו נגד ישראל, הוריתי למסור לו מכתב שבו ייאסר עליו להיכנס בעתיד לשטחי ישראל״.

כאמור, משרד הפנים הוציא אתמול צו האוסר את כניסתו לישראל של ראש עיריית דאבלין, בירת אירלנד, מישל מק דונצ'ה, אך בשל שגיאה באיות שמו, ראש העירייה נחת בנתב״ג, נכנס לישראל ואף הגיע לרמאללה, שם הוא שוהה כעת.

במשרד לנושאים אסטרטגיים, האמונים על גיבוש ההמלצות למשרד הפנים, ניסו למנוע את כניסתו של מק דונצ'ה על רקע פעילות עקבית וברורה שלו לקידום חרמות כנגד ישראל, זאת תוך שיתוף פעולה עם אחד מארגוני החרמות הרדיקאליים ביותר בעולם - Ireland Palestine Solidarity Campaign

ארגון IPSC מקדם חרמות על ישראל כמעט בכל תחום אפשרי - החל מחרם על תעשיית היהלומים הישראלית ועד להחרמת תוצרת חקלאית. הארגון מספק לתומכיו מדריך לזיהוי מוצרים מישראל, וקורא להם לא רק להימנע מצריכתם, אלא גם לפעול להסרתם מן המדפים באירלנד.

הארגון קורא להחרים מוצרים של חברות ישראליות ובינלאומיות הפועלות בישראל, ופועל מול גורמי ממשל אירים בקריאה להפסיק את סחר הנשק עם ישראל ולהטיל אמברגו על ישראל בתחום זה. עוד פעיל הארגון גם בעידוד חרם תרבותי כנגד ישראל.