"אירופה מבטיחה: לעולם לא נשכח"

האיחוד האירופי פרסם הודעה לקראת יום הזיכרון לשואה ולגבורה. "אחריותנו להילחם בכל מי שמכחיש את הזוועות וטוען שלא התרחשו".

ניצן קידר , כ"ו בניסן תשע"ח

מתחייב להילחם באנטישמיות. האיחוד האירופי
מתחייב להילחם באנטישמיות. האיחוד האירופי
צילום: אייסטוק

משלחת האיחוד האירופי לישראל פרסמה אחר הצהריים (רביעי) הודעה לקראת יום הזיכרון לשואה ולגבורה.

"אנו מרכינים ראש, וזוכרים בלב כבד את ששת מיליון היהודים שנרצחו בשואה על ידי הנאצים בימים האפלים ביותר בהיסטוריה של אירופה. לשמע מילות הסיום של תפילת 'אל מלא רחמים' הערב - "וינוחו בשלום על משכבם" - אנו מדגישים ומבטיחים את חובתנו ואחריותנו לעולם לא לשכוח", לשון הודעת האיחוד האירופי.

באיחוד מציינים כי "זיכרון השואה לא עוצב רק על ידי סבלו הנורא של העם היהודי, אלא גם על ידי סיפורה יוצא הדופן של מדינת ישראל".

"ניצולי השואה החיים עדיין בינינו הם זיכרון חי לא רק לזוועות השואה אלא גם לעקשנות, ליצירתיות ולמאמץ האדירים שלהם בפיתוחה ובבנייתה של מדינה שקידמה את פניהם בבואם מרחבי אירופה שסועת הקרבות. הם התגברו על חוויות אימה בלתי נתפסות; הם בחרו בחיים על פני ייאוש, ועיצבו את ההצלחות שבהן ישראל גאה היום", מוסיפה משלחת האיחוד האירופי בישראל.

האירופים גם שבים על המחוייבות שלהם כלפי המלחמה באנטישמיות ובהכחשת השואה. "אנו חוזרים ומדגישים את חובתנו ואחריותנו להילחם בכל מי שמכחיש את הזוועות וטוען שמעולם לא התרחשו. אנו עומדים יחד כדי להיאבק באנטישמיות הממשיכה לערער את ביטחונם של האזרחים היהודיים שלנו והמאיימת על ערכי הליבה החזקים שלנו. האיחוד האירופי מחויב להילחם ללא הרף בכל צורה וביטוי של אנטישמיות ולעולם לא להרשות שהפרק האפל ביותר בהיסטוריה שלנו יחזור על עצמו".