תביעה נגד ערבי שהתעלל בשני יהודים

שני אחים יהודים תובעים ערבי שהתעלל בהם בזמן שחברו מסריט את האירוע. "נמצה את הדין עם כל מי שפוגע ביהודי"

ערוץ 7 , כ"ו בניסן תשע"ח

עו"ד חיים בלייכר
עו"ד חיים בלייכר
צילום: חוננו

שני אחים יהודים הגישו תביעה על סך של 800 אלף שקלים נגד ערבי שהתעלל בהם בירושלים, בדרכם לטבול במעיין.

האירוע התרחש כשבאחת השבתות צעדו שני האחים למעיין השילוח. הערבי הנתבע, ישב עם חברו באותה הדרך. לפתע הוא קם והיכה את אחד האחים באגרוף בראשו. שני האחים נמלטו מהמקום והסתתרו מאחורי רכב חונה. לאחר מכן המשיכו למעיין, טבלו בו ובתקווה שהסכנה חלפה - שבו באותה דרך לכיוון הכותל.

בדרכם חזרה, שוב נתקלו בערבי, כאשר הוא וחברו חוסמים להם את דרכם. השניים קפאו במקומם מפחד, ובאותו זמן לקח הערבי את פאותיהם וקשר אותן זו לזו, כשחברו של הנתבע מסריט את ההתעללות במכשיר הסלולרי שלו.

התובע הכריח את האחים לחזור על מילותיו בגנות מדינת ישראל ובשבח ארגון הטרור חמאס. לאחר מכן גרר אותם במורד הרחוב, הכה באגרופים על חזהו של אחד האחים והכריח אותם לומר את הטקסט שאומר אדם שמתאסלם. בשלב מסויים הצליחו שני האחים להימלט מהמקום.

השניים הגישו למחרת תלונה במשטרת ישראל וזיהו בוודאות את שני הערבים. אולם, נגד הנתבע לא הוגש ע"י המשטרה כתב אישום כיוון שלא התקיים מסדר זיהוי. בעקבות כך, החליטו שני האחים לתבוע את הערבי באופן אזרחי.

בתביעה נכתב כי נגרם לתובעים נזקים בגופם, בנפשם ובאמונתם הדתית - וכן דורשים התובעים פיצוי על האירוע.

עו"ד חיים בלייכר מארגון "חוננו" שמייצג את התובעים סיפר, "ארגון חוננו פועל למצות את הדין עם כל מי שפוגע ביהודי בשל היותו יהודי. אנו מאמינים שמעבר לפעולות שהמדינה נוקטת יש כוח לנפגעי עבירה ולארגונים אזרחיים לתרום להגברת ההתרעה נגד המפגעים, ולדאוג לכך שאלה שכבר נפגעו יזכו לפיצויים הולמים בעבור הפגיעה מכיסם של אותם מפגעים. אסור שיהיה מצב שמתעללים ביהודי ויוצאים מזה ללא כל דין".