פוטין מודאג, "מקווה שהשכל הישר יגבר״

נשיא רוסיה הביע תקווה ש"השכל הישר" יגבר אך אמר שהמצב הבינלאומי גורם "אך ורק לדאגות".

גיא כהן , כ"ו בניסן תשע"ח

פוטין
פוטין
Reuters

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, הביע היום (רביעי) דאגה מכך שהמצב בעולם הופך יותר ויותר כאוטי.

"המצב של העניינים הבינלאומיים גורם אך ורק לדאגות", אמר פוטין בטקס קבלת פנים לשגרירים חדשים לרוסיה. "ובכל זאת, אנו עדיין מקווים שהשכל הישר יגבר בסופו של דבר, וכי היחסים הבינלאומיים יעלו על מסלול קונסטרוקטיבי, המערך העולמי כולו יהפוך יותר יציב וצפוי".

השליט אמר כי מוסקבה תמשיך לפעול למען חיזוק הביטחון "העולמי והאזורי", וכי היא תמשיך לדבוק ב"תחומי האחריות הבינלאומיים שלה", ו"תפתח שיתוף פעולה עם בעלי בריתנו, על בסיס קונסטרוקטיבי ומכבד".

"אנו נפעל לפי אג'נדה חיובית לעולם, המביטה אל העתיד", הכריז, "ונפעל לוודא את קיומם של פיתוח יציב, רווחה כלכלית ושגשוגה של האנושות".

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ התייחס היום (רביעי) לאפשרות שארצות הברית תתקוף בסוריה, ונראה שהאפשרות הזאת רצינית וקרובה מתמיד.

"רוסיה התכונני, הטילים בדרך", כתב טראמפ בחשבון הטוויטר שלו ודחה את האיום הרוסי ליירט כל טיל אמריקני שיגיע לסוריה. הנשיא האמריקני גם השמיע תיאור של הטילים וכינה אותם ''יפים, חדשים וחכמים''.

טראמפ הציע לרוסיה שלא לשתף פעולה עם משטר אסד וכתב, ''אתם לא צריכים להיות שותפים של חיה שהורגת בגז אנשים ונהנית מזה''.

בציוץ נוסף כתב טראמפ, "היחסים שלנו עם רוסיה גרועים היום מאי פעם, וזה כולל את המלחמה הקרה. אין לזה סיבה. רוסיה צריכה אותנו כדי לעזור לכלכלה שלה, משהו שיהיה קל מאוד לעשות, ואנחנו צריכים שכל המדינות ישתפו פעולה. לעצור את מירוץ החימוש?".