שמאלנים מתקדמים מהר באקדמיה הישראלית

המזרחן ד"ר בוקעי מגיב למרצה שהשווה בין פעילות צה"ל לגרמניה הנאצית, "דברי בלע של יצור נאלח שכנראה ימשיך להתקדם".

בני טוקר , כ"ז בניסן תשע"ח

אקדמיה. אילוסטרציה
אקדמיה. אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

המזרחן ד"ר דוד בוקעי מאוניברסיטת חיפה מגיב בערוץ 7 לדבריו של המרצה באקדמית תל אביב יפו שהשווה בין פעילות צה"ל בגבול עזה לתהליך שקרה בגרמניה לפני השואה.

"האנטישמיות באקדמיה קיימת", קובע בוקעי, ''שנים רבות יש באקדמיה הישראלית יהודים אנטישמיים שמייחלים לחיסולה של מדינת ישראל. יכול להיות שיש כאן בחור צעיר שרוצה להתקדם ובאקדמיה הישראלית אתה מתקדם יותר ככל שאתה שמאלני יותר ואם אתה קיצוני כמה שיותר הרי זה משובח.

''לצערנו זאת המציאות ואנחנו לא עושים דבר כדי לבער את הנגע. האנשים האלה ממשיכים לפרוח ולשגשג. אנחנו נמשיך להגיב בזעם על דברי הבלע של היצור הנאלח והוא ימשיך להיות ולהתקדם".

לדברי ד"ר בוקעי, למרות הדעה הרווחת, מקור האנטישמיות בעולם הוא האיסלאם ולא הנצרות, "הקוראן מלא באנטישמיות דתית וגזעית, האיסלאם הקדים את הנצרות וחלק גדול מהאירועים האנטישמים בעולם נעשו בהשראת האיסלאם. לצערנו זאת המציאות בעולמנו, וצריכים יותר ויותר לעקור את הנגע שמתחיל בחינוך.

''לדוגמא אני רוצה להזכיר את הפרסומים בימים האחרונים ברשת הפלשתינית שלקחו תמונות של אתרי השמדה בשואה והפכו אותם לכאילו אתרי השמדה לפלשתינים. הפרוטוקולים של זקני ציון זה בסט סלר ברשות הפלשתינית ולצערנו לא נעשה עם זה דבר".