אלו המטרות שטראמפ יתקוף בסוריה

רשת CNBC דיווחה כי ארה"ב שוקלת פגיעה בשמונה מטרות בסוריה, בהן שני שדות תעופה, מרכז מחקר ומתקן לנשק כימי.

גיא כהן , כ"ז בניסן תשע"ח

דונלד טראמפ
דונלד טראמפ
צילום: רויטרס

רשת CNBC דיווחה (חמישי) כי ארה"ב שוקלת פגיעה בשמונה מטרות בסוריה, בהן שני שדות תעופה, מרכז מחקר ומתקן לנשק כימי.

שר ההגנה, ג'יימס מאטיס, וראש המטות המאוחדים של צבא ארה"ב, הגנרל ג'וסף דנפורד, ייפגשו עם הנשיא דונלד טראמפ כדי לדון באופציות התקיפה.

המקור שהדליף את רשימת המטרות, ואשר ביקש שלא להזדהות, מסר כי סוריה כבר הציבה חלק ניכר מחיל האוויר שלה בבסיסים המצויים תחת שליטה רוסית, מתוך אמונה שוושינגטון תהסס לתקוף מקומות אלה.

טראמפ אמר היום לעיתונאים שההחלטה לגבי התקיפה שהבטיח בתגובה לשימוש בנשק כימי ע"י כוחות סוריה תתרחש "בזמן הקרוב". "אנו מסתכלים מאוד מאוד ברצינות, ומאוד מקרוב, על כל המצב הזה, ונראה מה יקרה, חברים", הוסיף.

טראמפ השמיע איומים נגד סוריה, איראן ורוסיה בימים שחלפו מאז התקיפה בעיר דומא, ממנה נהרגו עשרות אזרחים. בין היתר צייץ לגבי הטילים שעומדים להיות משוגרים על סוריה: "תתכונני, רוסיה, כי הם יבואו, יפים וחדשים ו'חכמים'! את לא אמורה להיות בעלת ברית של אסד, החיה הרוצחת בגז, שהורג את אנשיו ונהנה מזה".

כעבור כ-24 שעות ריכך טראמפ את המסר של הציוץ וטען כי "מעולם לא אמרתי מתי ההתקפה על סוריה תתרחש. יכול להיות בקרוב מאוד או בכלל לא בקרוב!".

ארגון הבריאות העולמי מסר כי כ-500 בני אדם בעיר דומא שבסוריה טופלו השבוע לאחר שגילו תסמינים שעולים בקנה אחד עם חשיפה לכימיקלים רעילים.

רשת NBC דיווחה עוד כי בידי ארה"ב יש כעת דגימות דם ושתן ממי שנפגעו בתקיפה בשבת, המראים שהם אכן נפגעו מנשק כימי. מדובר בגז כלור ובגז עצבים שלא זוהה בדיווח.