אבי גבאי מזועזע: "הסתה מסכנת חיים"

בשמאל תוקפים את האיחוד הלאומי בעקבות קריקטורה נגד בג"ץ שהפיצו צעירי המפלגה. "איזו עליבות! השוואת השופטים למחבלים".

עדו בן פורת , כ"ט בניסן תשע"ח

הקריקטורה
הקריקטורה
איור: יוסי שחר

יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי תוקף הערב (מוצאי שבת) את מפלגת האיחוד הלאומי בעקבות קריקטורה נגד שופטי בית המשפט העליון שהפיצו צעירי המפלגה.

גבאי קרא לשר החינוך בנט, יו"ר הבית היהודי, לגנות את המעשה. ''נפתלי, תהום פעורה בין ביקורת לגיטימית על שופטי בית המשפט, לבין להשוות אותם למחבלים היורים על מדינת ישראל.

''זו כבר הסתה מסכנת חיים. לא תוכלו לרחוץ בניקיון כפיכם אם לא תעצרו את זה", אמר גבאי.

גם חבר הכנסת האלוף במיל' איל בן ראובן (המחנה הציוני) זעם על הקריקטורה, ''איזו עליבות! השוואת השופטים למחבלים. שישאלו את עצמם נתניהו וחבריו- לאן אתם לוקחים את השיח הישראלי? זוהי ההשראה והדוגמא האישית שבאה מכם".

ח"כ פרופ' יוסי יונה, חברו לסיעה, קרא לממשלה להתנער. ''כשנדמה שהגענו לתחתית, אנחנו מגלים שניתן עוד לרדת, שעוד לא הגענו לשפל המדרגה, שהמרחק בין המטפורות מעוררי האימה למציאות הולך ומצטמצם. מעניין לראות אם 'ממשלת הטקסים והכיבודי' תוציא גינוי", אמר יונה.

מזכ''ל האיחוד הלאומי אופיר סופר הגיב לביקורת משמאל ואמר כי ״צעירי המפלגה מרגישים כמו רבים באזרחי ישראל, שבשנים האחרונות האקטיביזם השיפוטי לקח לידיו את השלטון ופסק באופן שרירותי בצורה המחלישה את מדינת ישראל וזהותה היהודית.

''כך בענייני המסתננים, פגיעה בשמירת השבת הציבורית, ההכרה ברפורמים, פינוי ישובים ועוד. הרגשה זו בוטאה בצורה מעט חריפה בקריקטורה. הבעיה האמיתית היא לא הקריקטורה אלא המציאות הקשה שאחראים לה שופטי בג״ץ. אנו ממליצים להאזין לזעקת הנוער ולא להתעסק בדיון טפל על השוואות שאין לעלות על הדעת''.

במפלגה קוראים לראש הממשלה לחוקק את פסקת ההתגברות הרחבה, ''הגיע הזמן להפעיל כיפת ברזל חוקתית כנגד בית המשפט, לשמור על האיזונים הנכונים בין המערכת החוקתית והמשפטית ולהחזיר את השלטון במדינה לעם ישראל ונציגיו בכנסת".