ההרוג באסון הטנק: אליהו דרורי

ההרוג באסון הטנק בשבת הוא סמל אליהו דרורי, בן 20 מבית שמש. הלווייתו תיערך היום (א) בשעה 17:00 בבית העלמין הצבאי בהר הרצל.

עוזי ברוך , ל' בניסן תשע"ח | עודכן: 14:02

אליהו דרורי
אליהו דרורי
צילום: באדיבות המשפחה

לוחם בעוצבת "ברק" סמל אליהו דרורי בן 20, תלמיד ישיבת ההסדר בשעלבים, הוא ההרוג בתאונה המבצעית שהתרחשה בשבת באזור ניצנה.

הלווייתו תערך היום (ראשון) בשעה 17:00 בבית העלמין הצבאי בהר הרצל. הודעה נמסרה למשפחתו.

ישיבת שעלבים, שבה למד אליהו, ואיגוד ישיבות ההסדר פרסמו הודעת אבל, "אליהו היה בן עליה. מיום הגיעו לישיבה, בניין האישיות הייתה מטרתו העיקרית. בכל יום היה חשוב לו להתקדם ולהתעלות. הייתה בו כנות ועבודה לעומק בבחינת הישגיו ובכלל.

היה מלא שמחת חיים ובעל לב זהב. הצוואה שהשאיר לכולנו: להמשיך ולהתקדם עוד ועוד כל הזמן בבניין האישיות ובבניין התורה למען העם והארץ. ראש הישיבה הרמ"ים מנהלי הישיבה והתלמידים שולחים תנחומים למשפחה. המקום ינחמכם בתוך שאר אבלי ציון וירושלים ובהמשכת דרכו בבניין התורה העם והארץ, תנוחמו".

מפרטי התחקיר הראשוני עולה כי צוות הטנק הוקפץ בליל שבת בעקבות זיהוי ניסיון ההברחה.

במהלך נסיעתו בחשיכה, הכוח לא הבחין במדרון תלול של כשלושה מטרים בנחל ניצנה ונפל לתוכו. לאחר ההידרדרות פרצה שריפה בתוך הטנק עקב התלקחות של פגז, שנסיבותיה אינן ברורות עדיין.

מערכת הכיבוי "ספקטרוניקס" הופעלה. הנהג סמל אליהו דרורי נהרג - לא ברור אם בגלל השריפה או כתוצאה מחנק מחומרי הכיבוי. בעקבות התקרית נפתחה חקירת מצ"ח, הוקמה ועדת חקירה בצבא והחל תחקיר בפיקוד הדרום ובחטיבה 188.

שלושת החיילים שנפצעו, גם הם תלמידי ישיבות ממעלות ומשדרות, פונו לקבלת טיפול רפואי במסוק בבית החולים סורוקה בבאר שבע. משם נמסר כי שניים מונשמים ומורדמים ביחידה לטיפול נמרץ כללי. פצוע נוסף במחלקה לכירורגיה פלסטית.