מכבי חיפה בדרך לעונה נוספת בליגת העל

שער בכורה של קאיו בדקה ה-86 קבע ניצחון בתוצאה 1:2 לזכות מכבי חיפה, המדורגת במקום העשירי בטבלה. ניצחון שמרחיק אותה מירידת ליגה

נרי וייס , כ"ט בניסן תשע"ח

חיפה ואשקלון הערב
חיפה ואשקלון הערב
צילום: ראובן כהן, האתר הרשמי של מכבי חיפה

מעולם לא הצליחה הפועל אשקלון לנצח את מכבי חיפה. העונה, בעונת השפל של חיפה מאז שבה אל ליגת העל, הצליחו הדרומיים פעמיים לכפות תיקו והערב (מוצאי שבת), קיוו האשקלונים לרשום היסטוריה והיסטריה ולנצח לראשונה את חיפה במה שיסבך אותה במאבקי התחתית.

לצערם של האשקלונים, שהגיעו אל המשחק הערב לאחר שלושה משחקים ללא הפסד, התכניות השתבשו במהרה כשכבר בדקה ה-25 רועי קהת כבש לרשתם.

עברו 12 דקות וטעות קשה בהגנת חיפה הלחוצה סידר את שער השיוויון עם טיל מ-25 מטרים של מנגה.

ככל שהמשחק התארך חיפה הלכה ונהייתה לחוצה יותר ויותר כשהיא יודעת כי זה עוד עשוי להסתיים בירידת ליגה לאחר 43 שנים.

הלחץ חלחל גם אל היציעים שם התפתחה תגרה בין קהל האוהדים הירוקים מחיפה לסדרנים ומאבטחים כשאלה ניסו להוריד שלט מחאה כנגד הבעלים החיפאי יענקל'ה שחר, ובסיום התגרה הורחק אוהד.

בדקה ה-86, משום מקום, הגיע הקשר הברזילאי המאכזב קאיו וכבש את שער הבכורה שלו בישראל לאחר עונה שלמה. שער שקבע ניצחון וקירב משמעותית את חיפה להבטיח לעצמה עונה נוספת בליגת העל שבכדורגל. עונה בה תנסה לתקן את העונות האחרונות שכל אחת הייתה יותר רעה מקודמתה.

אשקלון? זו חייבת להתחיל לנצח כדי לשרוד בליגה הבכירה עונה שניה ברציפות כנגד כל הסיכויים.

במשחק נוסף שהתקיים הערב, הפכה מכבי נתניה פיגור מול בני יהודה לניצחון בתוצאה 1:3, במשחק שהתקיים במסגרת המחזור ה-30 של הפלייאוף העליון.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il