לראשונה: משחק כדורסל בינ"ל בשומרון

השחקנים הותיקים של מכבי תל אביב שיחקו הלילה בשומרון נגד נגד שחקני ברצלונה הותיקים. בסיום משחק מותח ניצחה מכבי בנקודה הפרש 54:55

ניצן קידר , ל' בניסן תשע"ח

דגן מגיש את כדור הפתיחה
דגן מגיש את כדור הפתיחה
צילום: רוני נתן קצת אחרתטוען....

היסטוריה בשומרון. הלילה הגיעו שחקני מכבי תל אביב הוותיקים לקיים משחק ראווה נגד שחקני ברצלונה הוותיקים.

משחק הראווה נקבע מאחר והשומרון היא ידידת מכבי תל אביב. ולאחר פעילות משותפת אינטנסיבית של מחלקת הספורט של המועצה האזורית שומרון יחד עם מכבי תל אביב.

בסיומו של משחק מותח שברובו הובילה ברצלונה ניצחה מכבי תל אביב את ברצלונה בנקודה הפרש 54:55

בין השחקנים היה גם דורון ג'מצ'י שאמר, "היה על הכיפאק, הייתה אווירה נהדרת, אני שמח מאוד שניצחנו. למרות שרוב המשחק ברצלונה הובילו, כנראה שרוח השכינה נמצאת כאן בשומרון ויצאנו מנצחים בסופו של דבר הם קיבלו את ההפסד בצורה ספורטיבית".

לדבריו, "רואים את ההתלהבות כאן של הילדים בשומרון. צריך להמשיך לעשות כאן עוד הרבה אירועי ספורט זה דבר שסוחף אחריו הרבה אנשים, ואנחנו נשמח לבוא לשומרון למשחקים נוספים אליצור שומרון הגיעו להישג מאוד יפה לפני יומיים, הם זכו בגביע, בעזרתם של יוסי דגן ומאיר ברכיה הם עושים את הדרך שלהם לאט בטוח וכשהולכים בדרך הזו ומשרישים את התרבות הזו זה בוודאי יתן תמיכה ובסופו של יום סבלנות ואורך רוח ושיתוף פעולה בשומרון יגיעו לאן שהם צריכים להיות".

ארנסטו מרטינז, מהכוכבים הבולטים של ברצלונה, החמיא לשומרון ולמכבי תל אביב ואמר: "אני שמח להיות כאן אנחנו מרגישים נהדר, וזו חוויה עצומה. הייתי שמח לסייר כאן היחס מדהים האוכל מצויין וכולם מתייחסים אלינו מאוד מאוד יפה. והיינו שמחים להגיע שוב. כבוד בשבילנו לשחק כאן מול מכבי תל אביב".

ראש מועצת שומרון יוסי דגן נשא דברים לפני פתיחת המשחק וזרק את כדור הפתיחה, "זכינו שנבחרת הכדורסל של השומרון אליצור שומרון עלתה ליגה רק ביום חמישי האחרון וזכתה בגביע האיגוד, והיום אנחנו זוכים לארח את ברצלונה. לראשונה משחק כדורסל בינלאומי בשומרון. זו התשובה שלנו לתנועת החרם. לא ניתן לשבור את רוח ההתיישבות. אנחנו כאן כדי להישאר. אנחנו נמשיך להוביל. בבנייה בתרבות וגם בספורט", הבטיח דגן.

לאחר המשחק העניק ראש מועצת שומרון לשחקני ברצלונה ומכבי תל אביב יין של יקב טורא בשומרון. ואמר: "אתם מוזמנים להגיע לכאן בכל זמן ולהכיר ולהנות מהנופים היפים של השומרון".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il