נתניהו: תמיכה מלאה במתקפה בסוריה

נתניהו פתח את ישיבת הממשלה בהבעת תמיכה בטראמפ, בברכות לצה"ל על סיכול המנהרה ובהתייחסות לדיון בסוגיית ההתגברות.

חזקי ברוך , ל' בניסן תשע"ח

נתניהו בישיבת הממשלה. היום
נתניהו בישיבת הממשלה. היום
צילום: יונתן זינדל - פלאש 90

נתניהו בפתח ישיבת הממשלה: רצון לפתרונות מאוזנים ונכונים

ראש הממשלה בנימין נתניהו פתח הבוקר (ראשון) את ישיבת הממשלה בהבעת תמיכה במתקפה המשולבת של מדינות המערב בסוריה בשבת.

"ישראל תומכת תמיכה מלאה בהחלטה של הנשיא טראמפ לפעול כנגד שימוש בנשק כימי בסוריה. ישראל מברכת על הצטרפותם של ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי ונשיא צרפת עמנואל מקרון לפעולה זו", ציין נתניהו.

נתניהו סיפר, "שוחחתי אמש עם ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי ואמרתי לה שהמסר הבינלאומי החשוב שעבר בתקיפה הוא אפס סובלנות לשימוש בנשק בלתי קונבנציונלי. אני הוספתי שהמדיניות הזאת צריכה לבוא לידי ביטוי גם במניעת יכולות גרעיניות של מדינות טרור וגופי טרור".

"חזרתי ואמרתי שהגורם שמערער את המזרח התיכון יותר מכל הוא איראן, ושעל הנשיא אסד להבין שכשהוא מאפשר התבססות צבאית של איראן ושלוחותיה בסוריה, הוא מסכן את סוריה והוא גם מסכן את יציבות האזור כולו", הוסיף.

בהמשך התייחס נתניהו להשמדת המנהרה בעזה, "במקביל, אנחנו ממשיכים לטפל באיומי התת-קרקע. במהלך השבת צה"ל סיכל מנהרה נוספת מרצועת עזה לכיוון ישראל. אנו פועלים בכל הגזרות למען ביטחון ישראל ואנחנו חוזרים ומגבים את חיילי צה"ל שעומדים על המשמר בגבולותינו".

ראש הממשלה סיפר גם על הדיון בסוגיית פסקת ההתגברות שערך ען ראשי הקואליציה, "סיימתי עכשיו דיון חשוב עם ראשי מפלגות הקואליציה ועם היועץ המשפטי לממשלה וצוותו, בשאלת יחסי הגומלין בין הרשות המחוקקת והרשות השופטת. יהיו גם ישיבות המשך השבוע. דיון כזה התקיים לפני למעלה מעשר שנים, ללא תוצאות, ויש לנו רצון להגיע לפתרונות מאוזנים ונכונים כדי להתמודד בדרך אחראית עם אתגרי ההווה והעתיד. הדיון מאוד חשוב, מאוד רציני, ומתייחסים אליו ברוח הזו".

בסיום הדברים ציין נתניהו את ההחלטולת אותן צפויה הממשלה לקבל בישיבתה, "אנחנו מביאים היום לממשלה שורה של החלטות לחיזוק הפריפריה והחוסן החברתי בישראל, בסכום מצטבר של כמיליארד שקל. אנחנו נאשר מפת עדיפות לאומית חדשה, נחזק את יישובי הפריפריה החברתית. אני אומר פריפריה חברתית, ולאו דווקא גיאוגרפית, כי הכוונה לשכונות וליישובים חלשים גם במרכז הארץ, שעד היום לא ניתן להם מענה, ואנחנו נתקן את העוול הזה היום".

"אנחנו נקבל החלטה נוספת לחיזוק יישובים צמודי גדר בצפון, באמצעות תוכנית סיוע ייחודית ליישובים קריית שמונה, שלומי ומטולה, ונאשר גם תוכנית מקיפה לחיזוק ירוחם לקראת ההכנות של מעבר צה"ל לנגב. כמו כן, אנחנו מחזקים את יישובי ים המלח ומסייעים להם להתמודד עם בעיית הבולענים", הזכיר נתניהו.

"כפי שאתם רואים, זאת ישיבה עמוסה מאוד בהחלטות ובעשייה, וזה מתרחש בשבוע שאנחנו חוגגים 70 שנה לעצמאותנו, ונשמע על כך בהמשך, אבל הדבר החשוב הוא שהעשייה נמשכת כל הזמן, וזאת בעצם הסיבה לחגיגות הגדולות שאנחנו נציין השבוע. חג שמח מראש", חתם נתניהו.