"מתוך התהום - החלטנו לדבוק בחיים"

אליסף פרץ סיפר על הקושי הרב שחוותה משפחתו בהתמודדות עם האובדן העצום, ועל ההחלטה לצמוח מהשבר ולדבוק בחיים.

ערוץ 7 , ל' בניסן תשע"ח

אליסף פרץ
אליסף פרץ
צילום: מכללת שאנן

במכללת שאנן האקדמית דתית לחינוך בקריית שמואל בחיפה התקיימה הבוקר (ראשון) הרצאתו של אליסף פרץ ביוזמת אגודת הסטודנטים וצוות המכללה, לרגל ימי הזיכרון והתקומה וכחלק מאירועי 70 שנה לישראל שמקיימת המכללה.

סטודנטים ואנשי הסגל נחשפו למיזמים בהם אליסף פעל ועוסק וביניהם ניהול מכינה קדם-צבאית, קשרים עם משפחות שכולות ומסע 70 שמתקיים בימים אלו.

פרץ, בנה של כלת פרס ישראל הטריה, אשת החינוך מרים פרץ, הוא אחיהם השכול של סרן אוריאל ז"ל שנפל בפעילות מבצעית בעזה ורב סרן אלירז פרץ ז"ל שנפל בפעילות מבצעית בלבנון, כשבין שתי האבדות נפטר גם אביו אליעזר ז"ל כתוצאה משיברון לב.

במהלך הרצאתו תיאר אליסף את הקושי הרב שחוותה משפחתו בהתמודדות עם האובדן העצום, ואת ההחלטה של האם מרים ושאר בני המשפחה לצמוח מהשבר ולדבוק בחיים. "מתוך התהום שנפערה והקושי שחוותה אימא ושאר המשפחה, החלטנו להמשיך ולדבוק בחיים של עשייה, אמונה, עזרה לזולת והמון אור ואופטימיות".

לדברי אליסף "המסר העיקרי הוא שכל אחד יתבונן ויראה כיצד הוא ממשיך מתוך הקושי, ופועל על מנת לתרום לעתיד טוב יותר לעצמו ולמדינה על אף כל הקשיים הקרויים בדרך".

נשיא המכללה פרופ' יחיאל פריש אמר לאחר האירוע "מודה לאליסף פרץ על הרצאה מעצימה ומרוממת. משפחת פרץ בראשות האם מרים, איבדה את היקרים לה מכל כשהיא חווה לאורך השנים ניסיונות קשים מנשוא. מתוך השבר, ניתבה האם, יחד עם שאר בני המשפחה את הקושי העצום לעשייה חברתית וחינוכית, מתוך מסירות ואהבת אין קץ לעם ישראל ולארץ ישראל".